Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS) ,zastanawia mnie czy nie da rady w skuterze zejść z masy tak do około 120-130kg.Mimo kosmicznych technologii nowe skutery są coraz cięższe.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam świetna informacja !!! nowy rywał Yamaha X-max 125 jeżeli na targach Eicma nikt więcej nie pokaże żadnych nowości to stoje przed wyborem

-Honda forza

-Yamaha X-max

-Satelis !!!

Mam nadzieje że cena będzie max 20.000 :) za wersje z ABS

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Czy Honda może zejść z ceną poniżej 10000zł -to by był hit!

Cena prawdopodobnie będzie wyższa niż PCX-a i SH.

Nieoficjalnie mówi się o cenie 3999€ za wersję z ABS.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
Nie będzie żadnego "prawdziwego" skutera z napędem Integry, bo to nie jest skuterowy napęd.

Bedzie czy nie bedzie zobaczymy. Napęd z Integry dalem tylko za przykład np. osiągów i pojemności.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wygląda ładnie , pytanie czy dynamika będzie tak żałosna jak w 300.

Co do wagi bym nie przesadzał , Burgman 125 waży chyba około 150kg a ze mną ważącym 86kg

idzie jakieś maks 115 i to przy nieznanym przebiegu sprzętu :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie nie miałem , przyznaje się bez bicia że bardzo się nią łasiłem na przyszły sezon. Jednak test na Burgmanii odwiódł mnie

od tego zamiaru.... Czy wprowadził mnie w błąd ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pojemność bagażowa OK, spalanie 2.5, fajna stylistyka. Jeżeli tylko cene skroją rozsądnie, to będzie rewelacja w tej klasie. Czekam na testy, bo kilku znajomych którzy chcą rozpocząć przygode z 2oo pytają mnie co kupić.

Odnośnik do komentarza
  • 0

wreszcie bardzo ładna Forza

;)

ciekawe czy tą samą linią nakreślą nowego Silverwinga?

i kiedy, czy w ogóle

bo stary model nadal we Włoszech jest dostepny

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Nowa Forza 125 w ruchu...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jest piękna :) Mam nadzieję, że zmusi Yamahę do walki cenowej. W tej chwili za X-maxa żadają strasznej sumy w porównaniuz nasyconymi rynkami podkreślając jednocześnie, że Kymco to nie jest dla nich konkurencja. Można Forza nią będzie :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Skuter na prawdę fajny ale ten filmik promocyjny wyszedł hmmm. No conajmniej jakby to był ścigacz 115km. Takie emocje ze działają na układ nerwowy :P trochę się uśmiałem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Skuter na prawdę fajny ale ten filmik promocyjny wyszedł hmmm.

Ja po obejrzeniu tego filmiku doszedlem do wniosku ze skuter faktycznie jest fajny, ale za to trzeba bedzie zacząć w gajerku jeździć; -)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cena obu modeli, tzn. Hondy Forza 125 i Yamahy X-Max jest identyczna i wynosi 19.900 PLN.

Sporo!!! Powiedziałbym nawet, że jak dla mnie to za bardzo wygórowana kwota jak na 125ccm;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...