Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ile naprawdę ważą nasze skutery ?


szczepanj23

Rekomendowane odpowiedzi

witam w D R w rubryce G stoi 180 kg a na wadze w skupie złomu wyszło że 225 kg. Piaggio X 9 500 pół zbiornika paliwa plus płyn plus oleje bagażnik puściutki

Odnośnik do komentarza

Na szybko z katalogu:

DIMENSIONS

Length 2,140mm (84.25in)

Width 880mm (34.65in)

Seat Height 1540mm (60.63in)

Wheel Base 1,395mm (54.9in)

Running Weight 213kg (470lbs)

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam to Aprilia Atlantic 500, rocznik 2002 ważyła coś około 200kg. I nawet to nie przeszkadzało do momentu kiedy nie trzeba się było pozbierać z podłogi :partytime:

Poza tematem jest waga teraźniejszego sprzęta ;) liche ST1100, gotowe do trasy, bez pilota i bagażu to 350kg. Kawał szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Hmmm...tak czytam temat , wszyscy podają dane z DR.I tak się zastanawiam czy autorowi tematu nie chodziło o rzeczywistą masę maszyn,a nie tę podaną w kwitach?

U mnie poz G w DR- 230kg

Rzeczywistej nie znam.

Odnośnik do komentarza

Dane w DR mam jakieś z kosmosu. Masa własna to 211kg, a DMC 286kg :) Z tego by wynikało, że powinienem schudnąć żeby nie łamać przepisów, nie mówiąc już o zabraniu plecaczka ;-)

Instrukcja mówi,że MW to 136kg, a dopuszczalna ładowność to 180kg.

Ale szczerze mówiąc mam to gdzieś. Kolega kiedyś "prostował" dane w DR i okazało się, że w całym KRK jest jedna waga, która może wydać stosowne zaświadczenie :(

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Własnie ,chodzi o realną masę naszych maxów a nie o dane katalogowe.No bo wiecie tuning może coś nam zmieniać.Kto przejeżdża koło jakiejś wagi niech waży skuta

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wczoraj podczas badania na SKP wjechałem także na wagę.

3e45a91c2710b66a.jpg

Dane z DR> masa własna (pojazd z płynami, zatankowany)> 225 kg.

Waga rzeczywista (zbiornik 1/2 paliwa):

f8450b35ccb33702.jpg

Znaczy, wszytko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Waży tyle by nie odlecieć, za dużo żeby go pchać :Jumpy: . Ogólnie to ciężka bestia (ja też). Pięciu ton nie przekraczamy. :msn-wink: (~230-250kg ?).

Odnośnik do komentarza

Nie miałem okazji zważyć skutera, wiec pozostaje mi tylko zaufać danym zamieszczonym w książce serwisowej.

- Yamaha YP 400 ABS 2012 rok - 223kg

- Yamaha XP 500A 2010 rok - 225kg

Jak tylko będzie okazja zważyć to napewno to zrobię :) .

Odnośnik do komentarza

Mój buraczek gotowy do jazdy w wersji executive to 278 kg - niestety mojego jeszcze utuczyłem (duże własne oparcie, kufer tylny, stelaże dla kufrów bocznych itd.) - jednym słowem to już ładny kawał żelastwa z wagą bez mała 300 kg -:).

Odnośnik do komentarza

:clapping:

Wiem Bobasku to już lekka przesada taka opasłość ale dla mnie praktyczność jest ważniejsza niż utrata osiągów (będziesz w Świnoujsciu to zobaczysz mojego miniGoldWing-Burka w obecnym ubraniu).

Odnośnik do komentarza

Termi_N zapodaj jakąś fotkę swojego miniGoldWinga-Burka.

Na chwilę obecną nie jest godzień być fotografowany bo jest u kosmetyczki (tapicer przerafia siedzisko) - jak tylko będzie w całej okazałości to wrzucę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...