Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wydajność serwera


Miazga82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy administracja zastanawiała się nad przeniesieniem strony i forum na jakiś wydajniejszy serwer? Zapewne w czasie kiedy powstawała, to wydajność serwera była wystarczająca.

W chwili obecnej, użytkowników jest już znacznie więcej, co objawia się niedomaganiem serwera. Bardzo często nie można wejść na forum, napisać posta czy przeglądać wątków. Nie jest to nagminne, aczkolwiek timeout'y i brak odpowiedzi serwera nie umilają korzystania z serwisu.

Macie jakieś plany na przyszłość w tym kierunku?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To chyba nie tak, generalnie ilość użytkowników bardzo się nie zwiększyła , ale bardziej wydaje się nam że szwankuje serwer (albo ilość przydzielonych zasobów). W tej chwili serwer stoi na home.pl

Zawsze jesteśmy gotowi na propozycje ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam odświeżę trochę temat ponieważ ostatnio mam trochę wolnego czasu ( L4) to przeglądam forum w ciągu dnia, okazuje się że strasznie wolno się otwierają strony(tematy) w nocy tego nie zauważyłem, żeby od razu uciąć jakiekolwiek spekulacje/niedomówienia inne strony otwierają się "normalnie" nie ma na to wpływu ani przeglądarka ani system jaki używam net 20M UPC

Rozumiem że jest Nas ponad 5k użytkowników, postów różnej długości i treści 380k i darmowy serwer może być wolny ale za jakiś czas jak jeszcze przybędzie postów i użytkowników możemy po prostu "stanąć".

Nie chciałbym tutaj nic sugerować ale może trzeba by było na jakiś serwer płatny przejść... myślę że ze zrzutką nie było by problemów... w końcu Nasze Forum to skarbnica wiedzy.... taka luźna myśl

Tak przy okazji czy inni też mają takie "lagi" przy przeglądaniu Forum??

Odnośnik do komentarza

Serwer Burgmanii od zawsze wymaga opłat, a właśnie wczoraj, po masywnych problemach ostatnich dni z pojawianiem się błędu 503 i przekroczeniem wielu parametrów związanych ze wzmożonym ruchem forumowym, przeszliśmy z forum na większą przepustowość i klasę bussines, co wiązało się z dodatkowymi wydatkami na tenże serwer...

PS. Skąd pomysł o "darmowym serwerze", tego nie jestem w stanie zrozumieć, bo forum od czasu jego powstania nigdy na takowym nie było...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

odp PS bo nie pamiętam żadnej "zrzutki" na serwer być może dlatego pomyślałem że darmowy, na innych forach coś takiego istnieje i jakoś funkcjonuje, a na innych znacznie mniejszych chyba się utrzymuje forum z reklam, przynajmniej ja tak to widzę, tak czy inaczej dzięki za info i objaśnienie tematu.

Pozdrawiam

PS pogrzebałem i jestem spokojny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...