Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Pierwszy używany maxi skuter ...


Lunek

Pytanie

Jestem nowy na forum,więc na początek Witam wszystkich ;)

Nie che nikomu wcinać sie w temat,dlatego zakładam nowy.

Od kilku miesięcy myślałem o zakupie skutera 50cc. Jako że w międzyczasie zostałem miło zaskoczony wiadomością o zmianie przepisów,moje myśli skierowały się naturalnie ku skuterom 125cc ,a konkretniej maxi skuterom :)

Od kilku tygodni przesiaduje przed komputerem,czytając, oglądając,porównując ...

Mam 190 wzrostu i budżet ok. 7 tyś.Skuter głównie na dojazdy do pracy ok. 7km w jedną stronę + mała turystyka,bo lubie czasem za miasto wyskoczyć :) Mam kilka typów,ale prosiłbym o pomoc doświadczonych kolegów ...

Kymco Downtown - ten najbardziej mi się podoba,ale martwi mnie troche pozycja tylko krzesełkowa. Czy nie bedzie to problem przy moim wzroście?

Pod uwagę biorę także :

Suzuki Burgman

Peugeot Satelis

Piaggio Xevo - ten też wizualnie mi się podoba

Aprilla Atlantic

Chętnie usłyszę wszelkie pomocne wypowiedzi,które nakierują mnie w dobrą stronę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

witam,

też miałem te same obawy do DownTown i powiem szczerze po 2000 km jakoś specjalnie nie narzekam.

da radę na jazdę po mieście.

oczywiście Satelis ma bardziej wygodną pozycję, ale z drugiej strony Kymco ma większy kufer i wydaje się, że większą i wygodniejszą kanapę

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam tak 176-8 cm i Burgman 125 jest akurat. Ma bardzo nisko kanapę , nie wiem czy nie za nisko dla Ciebie , ale może niech wypowie się ktoś

mądrzejszy. Xevo jest już sporo wyższe nie mówiąc już np o X9.

Proponuję Ci żebyś pojechał i obejrzał kilka skuterów w Twojej okolicy , przy okazji się przymierzysz ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeśli chodzi o DT to przy moich 180 cm wzrostu jest idealnie jeśli chodzi o krzesełko. Jesli chodzi o położenie nóg na podestach to też się da, chociaż są dość nienaturalnie zgięte i uniesione (chociaż o kierownicę nie zachaczam). Przy 190 cm może ci być lekko ciasno, chociaz problem ten można roziwązać przeróbką kanapy (jak w sumie w większości scootów).

Piotrek

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć, mam 190 cm wzrostu i DT 300. pozycja do jazdy prawie idealna, może tylko z nogami czasem jest problem prz\y dłuższej trasie, ale jezeli chodzi o kierownicę to nie utrudnia prowadzenia.

XEvo dla mnie jest za mały a X9 już zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
  • 0

jak narazie Wasze opinie bardzo pomocne, dzięki ... poluje w necie na jakiegoś DT gdzieś w okolicach,żebym mógł się przymierzyć ;)

Pytanko do kolegi Michalskiego : przy dłuższej trasie to znaczy jakiej? :) Bo dla jednych to moze byc 50 km ,dla innych 150 ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam 190 cm i jeżdżę Burgmanem 125. Mieszczę się, ale szału nie ma. Za to bardzo podoba mi się "bagażnik" :) do którego z powodzeniem można schować torbę z dużym laptopem (co dla dojeżdżających do pracy może mieć znaczenie). Jak już wcześniej pisałem w innym wątku, rozważałem również zakup nowego skutera i tu (z tych które obejrzałem) najbardziej pod kątem wygody odpowiadała mi Aprilia sr max 125. No, ale to trochę przekracza budżet o którym wyżej pisałeś.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jednak Peugeot Satelis... :) teraz pozostaje tylko szukać... I tutaj mam pytanie. Czy ktoś z kolegów byłby w stanie zrobić oględziny skutera w Warszawie ?

Na tą chwile znalazłem jedno interesujące mnie ogłoszenie :

http://otomoto.pl/peugeot-satelis-125-cm3-lancuch-pokrowiec-orginalny-M4132733.html

Przy okazji stawiam dobre piwko ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

jestem dziś do 16 na pl. Starynkiewicza - stoi. Pewnie w pn tez będę (sporo zależy od pogody), wpadaj.

aaa źle zrozumiałem - nie ma Cię w Warszawie - sorry za śmietnik.

powiem tak - baaardzo niska cena jak na 2-wu latka, zobacz że nowy w PL kosztuje 17.900zł. Podchodziłbym do niego bardzo nieufnie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

no cena zachęcająca ,dlatego fajnie jak ktoś obeznany by go obejrzał ,przejechał się, zanim zdecydował bym sie jechac do Warszawy ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak mam 186 wzrostu i na burgmanie uh150 siedzi się dobrze.

Przy tej pojemności nie można przekroczyć pewnych gabarytów bo się to mija z celem.

Po to kupilem burka aby po mieście jeździć. W trasy jest zacna.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój wybór padł na Satelisa... siedziałem,ogladałem,rozmawialem. Bardzo mi się podoba. Kasa leży i czeka, tylko znajeźć nic nie moge :/ Albo wersje z kompresorem albo daleko. Ja niestety nie mam czasu jezdzic po polsce i oglądać,a widze że ciężko znajeżć kogoś kto by podjechał i sprawdził oferte np. we Warszawie lub okolicach ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam jeszcze takie pytanie dotyczace Satelisów z kompresorem... Czy podczas oględzin skutera można jakoś sprawdzić czy jest on odblokowany czy nie? Bo o ile dobrze rozumiem, jazda na odblokowanym Peugeot Satelis Compressor ,w świetle nowych przepisów jest niezgodna z prawem... A z tego co widze to na wszystkich ogłoszeniach satków z kompresorem piszą ze na kat. B ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

To nie jest kwestia odblokowania tylko dwóch dostępnych wersji , 15 i 25KM. Z tego się orientowałem

żeby podnieść moc tego słabszego trzeba robić remap ;-) a tego w PL nikt nie zrobi.

Po prostu patrz w dowód.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam również :) mam nadzieje że będzie się sprawował. Musze tylko kupić nowy aku (jakieś sugestie?) Poza tym chyba wszystko OK. Po zakupie smignął 160km bez zająkniecia z przelotową ok. 100-105 ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...