Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki skuter do 6000zł?


Barteq

Rekomendowane odpowiedzi

Temat "jaki skuter do XXXXzł" był już tu kilkukrotnie, ceny jednak się zmieniają, część modeli zaczyna być w tym zasięgu finansowym, część po latach użytkowania okazuje się kompletnie zajeżdżona lub brak jest do nich części zamiennych...

Poszukuję wstępnie czegoś dla siebie do 6000zł. (sama cena zakupu maszyny). Jako, że wszystko co ma koła i silnik bardzo szybko mi się nudzi (max 1 rok użytkowania) nie chcę wydać większej kwoty.

Czy możecie coś podpowiedzieć jakimi maxi warto się zainteresować a co omijać z daleka?

Mam doświadczenie w jeździe na Yamaha Cygnus 125 z 2005r, Piaggio X9 180 Amalfi z 2002r. i Kymco Xciting 500 z 2005r. Każda z tych maszyn ma swoje plusy i minusy, żadna z nich nie okazała się sprzętem idealnym...

Czego poszukuję i co mnie interesuje:

- pojemność od 180ccm do 300ccm

- przyzwoite spalanie

- nie starszy niż 2004 rok

- miejsca pod kanapą na tyle dużo aby zmieścił się pełny kask + coś jeszcze

- prędkość przelotowa min. 100kmh bez przeciążania silnika

- możliwość dołożenia kufra tylnego ze stelażem min. 45L

- wielkość maszyny taka abym mieścił się na nim i nie wyglądał jak na motorynce :) (mam 180cm wzrostu i adekwatnie do tego długie nogi)

- przyzwoite siedzenie dla plecaczka (jest spora szansa, że codziennie będę jeździł z żoną do pracy i z powrotem 10km)

- dobra dostępność części zamiennych (nie tylko tych podstawowych jak klocki czy akumulator i opony)

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

P.S. czy wymagam zbyt wiele? :D

Odnośnik do komentarza

W tej cenie i w przyzwoitym stanie to chyba tylko Kymkacze i Symy, moze jakis Burek UH200 sie znajdzie jak dobrze poszukasz

Odnośnik do komentarza

Jednego Kymco już mam, coś innego niż Xciting proponujesz? :)

P.S. oglądałem dziś z ciekawości jednego Sym'a Citycom 300i (jest taki jeden na alledrogo), miał być ok tylko po lekkim szlifie (cóż, zdarza się najlepszym) a okazało się, że lada chwila łożysko główki ramy do wymiany o czym sprzedający nie wspomniał...

Odnośnik do komentarza

Moj piaggio x9 byłby idealny gdyby nie wiek:-). Wychuchany i dbany przez wszystkich właścicieli. Podgrzewanego siedzenia to ze świeca nowszych sprzetach szukać.

Odnośnik do komentarza

Barteq szukaj coś z "włoszczyzny" te skutery mimo upływu lat maja fajny wygląd. Niestety musisz mocno przyglądać się poszczególnym egzemplarzom żeby nie trafić na "skarbonkę".

Odnośnik do komentarza

@Maxell, a ja Tobie swój... :D

@all,

a co sądzicie na przykład o X8?

Ja mam tylko nie miłe wspomnienie po X9 gdy uszkodziło mi się mocowanie silnika do ramy - czekałem na tę część ok. 2 miesięcy...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dokładnie jak pisze Lucek.

Przyjrzyj się Piaggio X9 500, które jest obecnie w posiadaniu kolegi Fandorin. O ile sobie dobrze przypominam, to jest to sprzęt którym jeździł kolega Reno z Krakowa. Wówczas (mam nadzieję że i obecnie) sprzęt był bardzo zadbany. Był także ciekawie "dostosowany" choćby w nieszablonową karoserię i kilka fajnych dodatków. :)

X9 500, mimo, że nieco większa pojemność niż szukasz, posiada bardzo porządny silnik, który zaskoczy Cię nie tylko osiągami, ale przede wszystkim ekonomią.

4,5l/100 km przy dynamicznej jeździe ciężko jest przekroczyć. Ja w mieście miałem zazwyczaj spalanie w okolicy 4l. Z częściami też nie ma żadnego problemu.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to ten. Poprzednik RENO co nieco w niego włożył

Same owiewki od nowego modelu robią robotę po dzis dzien. Jak sie kto niezna, myśli,że to prawie nówka:-)

Odnośnik do komentarza

Zobacz też aprilia atlantic 500 z 2004.

Duży schowek pod kanapą, wygodne siedzenie dla plecaczka,czasem nawet oryginalny kufer z oparciem, osiągi i spalanie jak w X9, części zbieżne z X9... Z ciekawostek to Amortyzator skrętu i gotowe miejsce pod głośniki.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Ty Barteq ale mnie się jakoś te wszystkie plastikowe cacuszka nie co opatrzyły. Ciągnie mnie do czegoś klasycznego:

Vespa-GTS-Red.jpg

other__lml_star_125_deluxe_2012_1_lgw.jpg

Niestety są to drogie "zabawki" a przy tym jest jeszcze jeden problem, podobno wyglądam na tego typu sprzętach jak "na psie".

Odnośnik do komentarza

W tej cenie, spełnia Twe potrzeby

Vespa GT 200

Przy 180 cm (ja mam tyle) jeżdzę po 100-250 km w jedną stronę z żoną nawet

Spalanie 3-4 L, prędkośća przelotowa spoko 100-110

Części w bród nawet do najstarszych modeli Vespy

Łatwa do napraw i serwisowania, metalowa buda

Jak chcesz poczytać opinie to wejdź na

vespaclub.org.pl

Odnośnik do komentarza

W tej cenie, spełnia Twe potrzeby

Vespa GT 200

Przy 180 cm (ja mam tyle) jeżdzę po 100-250 km w jedną stronę z żoną nawet

Spalanie 3-4 L, prędkośća przelotowa spoko 100-110

Części w bród nawet do najstarszych modeli Vespy

Łatwa do napraw i serwisowania, metalowa buda

Jak chcesz poczytać opinie to wejdź na

vespaclub.org.pl

Skuter pierwsza klasa tylko jak go kupic za 6 tyś w jakimś przyzwoitym stanie ?

Odnośnik do komentarza

Nie jest łatwo kupić Vespę GT 200 lub nowszą GTS 250 (wychodziła od 2005) w tej cenie, to wręcz niemożliwe. Trzymają cenę, zwłaszcza zadbane egzemplarze.

Jednak ponieważ sam zastanawiam się nad powrotem do Vespy, natknąłem się na coś takiego, co praktycznie spełnia Twoje wymagania:

http://robogo.pl/cennik/garaz/157/vespa-gt-200/

Vespa GT 200 w cenie do przyjęcia, w niezłym stanie od kogoś, kto Vespami zajmuje się chyba zawodowo.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza

Jak bym miał 6000 zł na wydanie to kupił bym tylko i wyłącznie jak najmłodsze Kymco po silnej negocjacji cenowej. Rocznik byłby względnie młody, silnik nie do zajechania ,a jakość wykonania bardzo przyzwoita. Osiągi super. Skuter taki wyglądał by dla laika na 15.000 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...