Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nie wiem czy to właściwe forum, i znów nie zostanę zablokowany, ale..


Piterson

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym otrzymać wyjaśnienie, co i kto tutaj i w jaki sposób może pisać, i co może nowy uźytkownik, o ile w ogóle coś tutaj może pisać bez otrzymania blokadu i punktu karnego.

Od początku.

Pod koniec kwietnia zadałem na forum technicznym pytanie TECHNICZNE dotycząceg mojego burgmana.

Niestety, ale niejaki MariuszBurgi, natychmiast usunął mój post ( na temat typowy związany z burgmanem), i otrzymałem blokadę na pisanie na forum.

Możliwość pisania przywrócona została by po przyznaniu się do niejakiej winy, bo podobno źle zatytuowałem tytuł postu, poprzez nie wpisanie modelu skutera, co już uważam za paranoję, bo w opisie mojej osoby, oraz w pytaniu dalej, wyraźnie napisałem o jaki skuter chodzi.

Dostałem blokadę, czekałem cierpliwie do 24 lipca, i nadal .....blokada, dzisiaj musiałem !!!! przyznać się do czynu który rzekomo uczyniłem, co już wcześniej napisałem " brak modelu skutera w tytule postu"

Takich postów bez podania modelu skutera jest tutaj ( na forum technicznym) cała masa, nie rozumiem dlaczego to ja dostałem takie ostrzeżenie, mój pierwszy post, i od razu blokada , i całkowita zniechęta do forum burgmanii, a wystaczyło tylko poprawić post, co by było łatwiejsze, niż bawienie się w blokady konta.

Jestem tutaj nowy, ale bardzo tym faktem zniesmaczony, widocznie tak moim zdaniem to jest forum dla stałych użytkowników, i nowi niech tutaj się nie uaktywniają, ot takie moje spostrzeżenie.

Jeśli o to chodzi by zniechęcić do tego forum innych, to panie MariuszBurgi, udało się panu w 100 $

Piotr Nowak

"Ostrzeżenie udzielone przez MariuszBurgi powód Tytuł niezgodny z zasadami w dziale technicznym

Otrzymał 1 punktów - wygasły".

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    5

  • 1912michał

    5

  • Lucjan73

    4

  • Saper

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to Ci wspułczuję kolego i podejżewam że to jakiś przypadek .Przykro że to tak Ciebie dotkneło .Nie zniechęcaj się jsszcze bo jeśli to był jakiś przypadek może zostaniesz za to wynagrodzony i odrazu zostaniesz klubowiczem

Odnośnik do komentarza

Po to podajemy w tytule model, żeby w przyszłości innym nowym łatwiej było cokolwiek znaleźć. Gdybyś przeczytał regulamin forum nie byłoby problemu. Ciesz się, że trafiłeś na Mariusza, od Pana Kisiela otrzymałbyś dodatkowo cięty komentarz ;-). Forum się rozrasta i ktoś musi pilnować porządku na forum dla wygody nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

chciałbym otrzymać wyjaśnienie, co i kto tutaj i w jaki sposób może pisać, i co może nowy uźytkownik, o ile w ogóle coś tutaj może pisać bez otrzymania blokadu i punktu karnego.

Każdy może pisać pod warunkiem, że stosuje się do REGULAMINU. Wskazane jest także zapoznać się Z TYM DZIAŁEM.

Od początku.

Pod koniec kwietnia zadałem na forum technicznym pytanie TECHNICZNE dotycząceg mojego burgmana.

Niestety, ale niejaki MariuszBurgi, natychmiast usunął mój post ( na temat typowy związany z burgmanem), i otrzymałem blokadę na pisanie na forum.

Nie wiem co było w kwietniu. Takich "przypadków" jak Ty mamy na forum pod dostatkiem, średnio 1- 2 dziennie. Na forum jest 4 adminów i każdy ma codziennie co robić... nawet jeśli z poziomu usera tego nie widać.

Nie miałeś blokady po 1 ostrzeżeniu tylko nie zatwierdziłeś warna. Nie zatwierdzając go masz blokadę pisania, Twój wybór.

Możliwość pisania przywrócona została by po przyznaniu się do niejakiej winy, bo podobno źle zatytuowałem tytuł postu, poprzez nie wpisanie modelu skutera,

Tytułowanie w "technicznym" jest czymś na co zwracamy szczególną uwagę. Przez złe tytułowanie później wyszukiwarka nie wynajduje odpowiednich tematów i po raz >>enty<< zakładany jest kolejny temat i robi się bałagan.

co już uważam za paranoję, bo w opisie mojej osoby, oraz w pytaniu dalej, wyraźnie napisałem o jaki skuter chodzi.

Powtarzam, tytuł tematu jest bardzo ważny.

dzisiaj musiałem !!!!

Nic nie musiałeś... tak samo jak nikt Cię nie zmuszał do rejestrowania się na naszym forum.

Takich postów bez podania modelu skutera jest tutaj ( na forum technicznym) cała masa

"Robim co możem" ... ale nie zawsze starcza cierpliwości...

, nie rozumiem dlaczego to ja dostałem takie ostrzeżenie,

Nie rozumiesz, znajdź forum na którym nie panują żadne zasady, np. komentarze pod Onetem. Tam nic nie trzeba rozumieć.

widocznie tak moim zdaniem to jest forum dla stałych użytkowników, i nowi niech tutaj się nie uaktywniają, ot takie moje spostrzeżenie.

Kolejny raz pudło.

Forum jest dla każdego kto rozumie zasady panujące w grupie w którą wchodzi i przeczytał (ze zrozumieniem) regulamin / porady.

A na koniec, żeby było śmieszniej zakładasz ten temat w niewłaściwym dziale... i znów dajesz mi robotę!

Przenoszę do właściwego działu!

Odnośnik do komentarza

Po to podajemy w tytule model, żeby w przyszłości innym nowym łatwiej było cokolwiek znaleźć. Gdybyś przeczytał regulamin forum nie byłoby problemu. Ciesz się, że trafiłeś na Mariusza, od Pana Kisiela otrzymałbyś dodatkowo cięty komentarz ;-). Forum się rozrasta i ktoś musi pilnować porządku na forum dla wygody nas wszystkich.

Nie rozumiem pocieszenia, że nietrafiłem na Pana Kisiela.

Jestem, a raczej już byłem tutaj nowy, wystarczyło w tytule dopisać model Burgmana, ot to było prościejsze, niż walenie z grubej rury, i won z wpisem na forum.

Jeśli admin potrafił wywalić posta, potrafiłby ( tak podejrzewam) poprawić post, i napisać do mnie e-maila o tym że brak modelu w poście, z zastrzeżeniem że jak to się powtórzy, to konsekwenscje będą takie, a takie, ale niestety, a może i staty, ale zostałem od razu zniechęcony do tego forum.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

zostałem od razu zniechęcony do tego forum.

Nie płacz tylko zacznij się stosować do >regulaminu< / >porad< i będzie git.

Odnośnik do komentarza

Ja napisze tak trochę "łopatologicznie". Jest dział techniczny w którym szukamy porady lub informacji. Te informacje i porady czerpiemy z wpisów/wypowiedzi innych użytkowników. Masz skuter Burgman 650 i chcesz poszukać informacji na temat tego modelu i jakiegoś problemu. Niestety po przez brak opisu w temacie w wyszukiwarce wyskakuje Ci sto odpowiedzi z których nic Ci się nie przydaje. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie tytułowanie postów, brak takiego porządku powoduje że interesujący i konkretny temat jest poruszany w kilku lub kilkunastu wątkach i nie można go odnaleźć. W dziale technicznym są podwieszone tematy jak sprawnie coś odnaleźć lub jak założyć nowy temat wystarczy tylko przeczytać.

Odnośnik do komentarza

Nie płacz tylko zacznij się stosować do >regulaminu< / >porad< i będzie git.

A może będzie "git", jak zmieni Pan podejście do użytkowników, bo jak narazie to uważa się Pan za ważniejszego ode mnie, bo ma Pan "władzę" na forum.

Jeśli tak to ma dalej wyglądać, to niestety, ale jestem zmuszony usunąć konto z tak "zacnego" towarzystwa, i nie musi Pan płakać z tego powodu.

Kultury to brakuje Panu, i to bardzo.

ps. starałem się bardzo dostosować ton wypowiedzi, do Pana poziomu, przyszło mi to z trudem, ale udało się.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Siłą tego forum jest porządek (który mamy dzięki regulaminowi i adminom). Wiem, nikt nie lubi być opieprzony, zwłaszcza jeśli robi coś z dobrymi intencjami i dodatkowo zaczyna swoje życie na forum. Ale posiedź trochę z nami, a to docenisz! :)

A teraz, jak powiedział Ojciec Dyrektor:

Nie płacz tylko zacznij się stosować do >regulaminu< / >porad< i będzie git.

PS

Na prawdę jesteśmy fajni! :):cool2:

Odnośnik do komentarza

Wchodząc do kogoś do domu powinieneś przestrzegać zasad tam panujących. Nie ma innego forum które może pochwalić się tak profesjonalna wiedzą i kopalnią informacji na temat maxiskuterów. Więc nie ma co się obrażać, przeczytaj sobie regulamin i zasady zamieszczania postów poświęcisz na to 10 min i poznasz proste i jasne zasady które nam wszystkim ułatwiaja życie.

Odnośnik do komentarza

Masz skuter Burgman 650 i chcesz poszukać informacji na temat tego modelu i jakiegoś problemu.

I dlatego trzeba precyzować zapytania.

Odnośnik do komentarza

Piterson, tutaj każdy miał kiedyś pierwszy, drugi a potem trzeci post. Każdy kiedyś zaczynał.

Wielu miało początki trudne, inni dostawali ostrzeżenia będąc już klubowiczami. Tak to jest, Naród Burgmanii ma swoją konstytucję i trzeba tego pilnować bez względu na staż. Nowym jest trudniej, ale radzą sobie.

Zróbmy jak w starym małżeństwie. „Zaczynimy od nowa”. Jak Ci się uda, jak będziesz chciał, to z pewnością za jakiś czas spotkasz i MariuszaBurgiego i Kiśla (Kisiela?) i nie będziesz żałował. Odrobina wkładu własnego... jak zawsze i jak we wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

No tak,dobrze koledzy piszą.Nie trać czasu na fochy.Zostan z Nami.Docenisz to forum zimą,kiedy za oknem zamieć a ty masz z kim popisać o skucie i nie tylko.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A poza tym Burgmania to sekta! Jak nie wierzysz, spytaj Sonora :) Wystarczy przyjechać na pierwszy lepszy spot regionalny, żeby załapać, o co kaman. A jak przyjedziesz na zlot ogólnopolski, to już się nie uwolnisz :msn-wink:

Na forum jest git. Admini pilnują porządku (... ale wazelina...!) :laughing: Wszyscy kochają Burgmanię. A jak mawiają Czesi: laska se ne wydyma i ne wypina se.

Odnośnik do komentarza

Też jestem nowy, a że data rejestracji już ma jakiś przebieg, tak wyszło i wracając do tematu nie odczuwam , że tylko stara gwardia się tu liczy.

Pewnie mają łatwiej, bo się znają od lat i wielu przypadkach osobiście, ale zaczynając od wojny raczej sprzymierzeńców się nie zyska ;)

Nie ma co się mazać, pewnie też miał bym nerwa, pierwszy post i taka akcja , olej temat i działaj dalej na forum, a to potraktuj jako lekcję i wycignij wnioski na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza

A może będzie "git", jak zmieni Pan podejście do użytkowników, bo jak narazie to uważa się Pan za ważniejszego ode mnie, bo ma Pan "władzę" na forum.

Jeśli tak to ma dalej wyglądać, to niestety, ale jestem zmuszony usunąć konto z tak "zacnego" towarzystwa, i nie musi Pan płakać z tego powodu.

Kultury to brakuje Panu, i to bardzo.

ps. starałem się bardzo dostosować ton wypowiedzi, do Pana poziomu, przyszło mi to z trudem, ale udało się.

Taaak szok, szał pan piterson zawitał na to forum i klękajcie narody !!!

Problem u ciebie polega na tym że tu większość użytkowników to "bardzo" odpowiedzialni ludzie którzy potrafią się stosować do zasad.

Jeśli myślałeś że ktoś za ciebie coś będzie robił to pudło !!!

Masz problem z czytaniem i rozumieniem regulaminu to poproś kogoś znajomego co kuma takie rzeczy i ci wytłumaczy.

Spoko trochę czasu i załapiesz bo to nie trudne :)

Odnośnik do komentarza

Taaak szok, szał pan piterson zawitał na to forum i klękajcie narody !!!

Problem u ciebie polega na tym że tu większość użytkowników to "bardzo" odpowiedzialni ludzie którzy potrafią się stosować do zasad.

Jeśli myślałeś że ktoś za ciebie coś będzie robił to pudło !!!

Masz problem z czytaniem i rozumieniem regulaminu to poproś kogoś znajomego co kuma takie rzeczy i ci wytłumaczy.

Spoko trochę czasu i załapiesz bo to nie trudne :)

Panie Robi3m, to był mój PIERWSZY post, każdemu może się zdarzyć pomyłka, jako nowy mogłem zostać pouczony, post mógł zostać POPRAWIONY przez administratora, i by było po sprawie.

Gdyby sytuacja się powtórzyła z mojej strony, to rozumiem, słuszną karę, jakiś punkt karny.

Większość użytkowników to ludzie odpowiedzialni, hmm, czy nigdy nikomu nie zdarzyły się jakieś błędy, no cóż widać są jeszcze idealni w każdym calu ludzie, ja niestety, dla pana wiadomości czasem popełniam błędy, ale nie są to rażące błędy, a drobne potknięcia, z których jak widać inni robią straszny problem.

Jako naród rozliczamy poprzedni ustrój, rozliczamy ludzi którzy pracowali dla złego PRL ( służby mundurowe, oraz tajne), w dzisiejszych czasach jak widać jest podobnie, szukamy na kadym kroku błędów u innych, sami nie widząc u siebie, byleby pokazać że jest się ponad wszystkimi.

Nie na darmo na zachodzie Polak nie chce pracować z Polakiem, w Polsce jest podobnie, jesteśmy który sam się wyniszcza, mało tolerancyjnym i zawistnym.

I mniej ironi panie Robi3m

Odnośnik do komentarza

(...)Większość użytkowników to ludzie odpowiedzialni (...)

I bardzo dobrze, czasami warto samemu popracować nad sobą, bez konieczności angażowania w to osób trzecich. My też mamy swoje życie i nie zamierzamy spędzać dodatkowego czasu pisząc sążniste posty wyjaśniające- to nie przedszkole i nie mamy tu do czynienia z dziećmi. Moderacja forum zajmuje dość dużo czasu, nawet bez szczególnej opieki dla nowicjuszy czy wiecznie niezadowolonych.

Złota zasada: poprzyglądaj się jak po forum poruszają się inni, bierz z nich przykład, a przed napisaniem pierwszego posta zapoznaj się z regulaminem bo stosowanie "Netykiety" to chyba oczywistość.

Pozdrawiam i życzę miłego "podpierania" się naszym forum. Ty zaglądasz tu sporadycznie szukając rozwiązania jakiegoś problemu. My to forum prowadzimy od ponad 10 lat.

Edit: A tu jeszcze garść pomocnych informacji: http://rtfm.killfile.pl/

Odnośnik do komentarza

I mniej ironi panie Robi3m

To akurat twoje odczucia, bo dla mnie to poczucie humoru.

Nie ma sensu dalszej naszej dyskusji bo widzę że trafiłem na niereformowalny przypadek,

proponuję przenieść się na mniejsze forum gdzie adminów jest więcej niż użytkowników oni na pewno będą się prześcigać by poprawiać twoje błędy.

p.s.

Jest taka partia w Polsce której jesteś pewnie zwolennikiem, może oni mają forum ?

wpisz w google - " XXX forum " tam na pewno będzie więcej moderatorów od użytkowników :notworthy:

Odnośnik do komentarza

Pora "odświeżyć" temat niewłaściwego tytułowania wątków (zwłaszcza technicznych), byków robionych nawet w tytułach zwykłych postów, niechlujstwa i błędów w samych postach, oraz formy tych napisanych i wysłanych, można śmiało powiedzieć, śmieci.

Zjawisko tak się ostatnio nasiliło, że ilość postów z miejsca skasowanych z tego powodu jest coraz większa. Czasami nawet trudno z takiego tytułu wątku lub całej treści zawartej w poście wywnioskować o co właściwie chodzi piszącemu to "dzieło".

Forma postów często pozostawia wiele do życzenia, nie czepiamy się interpunkcji, dużych liter i tym podobnych "drobnostek", ale, piszmy porządnie, bo poźniej sami musimy czytać takie "pomyje" i przez to uczymy się nieświadomie oraz oswajamy z błędami i tandetą.

Trzymajmy poziom i nie tońmy w bylejakości. I nie dziwmy się, czasami z dozą obrazy majestatu, skasowanym pseudo- postom. Pamiętajcie, że takie "wypociny imbecyla" (nazywając rzecz po imieniu) czyta później pół kraju oraz, że jest to kojarzone z tym forum.

 

Odnośnik do komentarza

Ja dodam jeszcze zjawisko które obserwuje z niesmakiem od dłuższego czasu. Dotyczy to szczególnie nowych użytkowników, pierwszy post i od razu albo nie ten wątek albo tytuł z "kapelusza". Dochodzę do wniosku że nikt nie czyta regulaminu i nie fatyguje się aby zapoznać się z panującymi u nas na forum zasadami. Uwierzcie mi że jeżeli takie posty nie byłyby kasowane to forum w przeciągu miesiąca wyglądałoby jak śmietnik. Nikt nic by nie znalazł bo w jednym temacie istniałyby setki postów z jednym wpisem, każdy szczególnie nowicjusz uważa że jego problem jest najważniejszy może sobie tu do nas wpaść i od razu na tacy dostać info którego potrzebuje. Hola przecież to forum istnieje tyle lat i ma tak bogate archiwum że prawie o wszystko było już poruszane, wystarczy poszukać lub dopisać się do istniejącej dyskusji Takie proste i oczywiste, po co mnożyć setki wątków na ten sam temat ? Jeżeli sami nie zadbamy o poziom forum to za chwilę utoniemy w śmieciach ! Prosta zasada dobrego wychowania przychodzę do kogoś w gości do domu to nie zaczynam od przestawiania mebli w pokoju gospodarza !

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
19 godzin temu, Lucjan73 napisał:

Dochodzę do wniosku że nikt nie czyta regulaminu i nie fatyguje się aby zapoznać się z panującymi u nas na forum zasadami

Przeczytać nie wystarczy .... trzeba  jeszcze zrozumieć a z tym bywa jak widać coraz gorzej...... niestety

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie na darmo są określenia " Janusze za kierownicą ", " Janusze budownictwa ". Ze swojego błędu są w stanie zrobić kapliczkę i powielać błędy wbrew jakiegokolwiek sensu, byle udowodnić swoją rację. Mam to na swoim podwórku. 

Odnośnik do komentarza

A ja stanę po stronie nowych. Zachowujecie się jak hitlerowcy, małe potknięcie a nie daj bóg w pierwszym poście, i kulka w łeb .

Zdaje sobie sprawę ile czasu zajmuje moderowanie forum(nikt wam nie kazał być moderatorem)  ale skoro się tego podjęliście to bądżcie tolerancyjni i wyciągajcie dłoń z pomocą.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...