Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Temat Szwecja powraca GRUPA POMORSKA


pawelneos

Rekomendowane odpowiedzi

A więc rozmawiałem osobiście z grupą pomorską i dostałem słowną deklaracje na wyjazd do szwecji ,oczywiście termin jeszcze nieznany ( bo i tak narazie za wcześnie ) ale na pewno oscyluje pod koniec MAJA Z większością w rozmowie wynika że na pewno to będzie 2-3 dniowy wyjazd a trase jeszcze uzgadniam z ludzmi ale są 2 opcje Ponieważ się znalazło więcej ludzi niż przepuszczałem bedziemy sie dzielić na grupy po 6 skuterów poniewaz tak bedzie to najsprawniej i bezpiecznie .

Karlskrona - Göteborg- Sztokholm-Karlskrona- HOM->

https://maps.google.pl/maps?saddr=Karlskrona,+Szwecja&daddr=56.8825129,13.7948779+to:57.0034725,13.7292005+to:Ullared,+Szwecja+to:Bor%C3%A5s,+Szwecja+to:58.4698289,14.3126534+to:59.0618335,16.3852285+to:E4+to:56.4166551,15.944866+to:Karlskrona,+Szwecja&hl=pl&ie=UTF8&ll=56.45642,15.853271&spn=3.460984,10.821533&sll=57.243394,17.41333&sspn=3.389,10.821533&geocode=FcjzWAMdVNbtACkdfeSmWxJWRjFAeORB8_4ABA%3BFVD1YwMdPX7SAClVKGC3-N9QRjF3nw7-995I7Q%3BFdDNZQMdsH3RAClJMd2kveZQRjGuB8V0xWfFOg%3BFaTTZwMdLArCACmtUG8xqzdQRjFQSkCjepABCg%3BFcvAcAMdK3LFACnt_txLsKBaRjFZ-qvBj34yfA%3BFcQtfAMdzWTaACkV0KpBn69bRjF_2bO8j_Bidw%3BFUk2hQMdzAT6ACmpKGRG3MZeRjFrV-pcHWDeOg%3BFVjHhgMd1E8NAQ%3BFY_ZXAMdokzzACkpn3R_8TlWRjG-qubw__WxbQ%3BFcjzWAMdVNbtACkdfeSmWxJWRjFAeORB8_4ABA&oq=Karlsk&mra=dpe&mrsp=8&sz=7&via=1,2,5,6,8&t=m&z=7

Lub

Karlskrona- Kalmar- Oland- Kaelskrona

http://imageshack.com/a/img31/346/2aip.png

1 Termin to przedostatni weekend

Gdynia-Karlskrona

Pt 23 maj 2014, 19:30 – 07:45

powrót Karlskrona-Gdynia

N 25 maj 2014, 20:30 – 09:00

Szwecja na motocyklu

6 × 2-osobowa bez okna, Comfort Class

Cena 2400 Pln 10 moto i 12 pasażerów 200 pln za osobe

To oczywiście symulacja i koszty sa przybliżone

2 termin to ostatni wekend

Gdynia-Karlskrona

Pt 30 maj 2014, 19:30 – 07:45

powrót Karlskrona-Gdynia

N 01 cze 2014, 20:30 – 09:00

Proszę o opinie osób z którymi sie kontaktowałem Pozdrawiam

Są jeszcze chętni których nie ma tytaj na burgmani ale utrzymuje z nimi kontakt i też wiedzą o wyjeżdzie

Szwecja na motocyklu

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • pawelneos

    40

  • Nurider

    39

  • Termi_N

    23

  • czarekw

    9

Top użytkownicy w tym temacie

Paweł -obie mapy są takie same :) Optuję za 2 terminem i trasą na Olandię . Pierwsza trochę zbyt ambitna - Karlskrona- Stockholm to minimum 500 km i prawie 7 godzin jazdy dobrym tempem a ponad 200 km z tej trasy to autostrady z przelotową 120 km/h . 250 tki i mniejsze maszyny nie utrzymają takiej prędkości czyli trzeba by jechać wolniej ( dłużej ) . Przelot Goteborg -Stockholm niewiele krótszy ...oczywiście damy radę przejechać te trasy w ciągu dnia ale bez zwiedzania , relaksu..

Odnośnik do komentarza

Ok Tomek !!! poprawiłem tą bardziej ambitną trase . Ja wiem że to wiele i to długa trasa . Ale musiałem coś zaproponwać i tak to sobie wymyśliłem . Bynajmniej jest co porównać i nadczym się zastanowić W tej dłuższej trasie jest miejscowość taka jak ULLARED tam jest niesamowite duże cantrum handlowe gdzie mozna spędzić ze pół dnia na jakieś zakupy i jak na szwedzkie warunki tam jest naprawde tanio a kupić można od igły po samolot Dużo naprawde fajnych żeczy , szczególnie Panie by miały odrobine szaleństwa :-)

Odnośnik do komentarza

Paweł ... mamy dwa dni i prawie 1300 km i ponad 16 godzin jazdy . Nie widzę tu opcji zakupy , zwłaszcza ,że oblecenie tego centrum też kilka godzin by zajęło. Poza tym- będziemy załadowani i planowanie dużych zakupów pachnie samobójstwem transportowym ;). Będzie tylko jazda( dużo autostrad -nuuda ) i zakupy a czy o to nam chodzi? Żeby nie było ,że tylko marudzę a nic kreatywnie proponuję 3 wariant - Dzień pierwszy - Kalmar ,Olandia i powrót do Karlskrony.

https://maps.google....a=1,2,3&t=m&z=9

Dzień drugi -wypad do Malmoe

https://maps.google....&mra=ls&t=m&z=8

Ok 400 kilometrów kazdego dnia czyli bez szaleństw.Jakies 6 godzin nieagresywnej jazdy dziennie więc jest czas na żarełko , opalanie i podziwianie widoków

Odnośnik do komentarza

To może ten drugi dzień to https://maps.google.pl/maps?saddr=Gmina+Karlskrona,+Szwecja&daddr=Ullared,+Szwecja&hl=pl&ll=56.674338,14.16687&spn=1.720304,5.410767&sll=56.501923,14.578857&sspn=1.728168,5.410767&geocode=FcjzWAMdVNbtACkdfeSmWxJWRjFAeORB8_4ABA%3BFaTTZwMdLArCACmtUG8xqzdQRjFQSkCjepABCg&oq=ull&mra=ls&t=m&z=8 czyli ULLARED Nikt nic wielkiego nie musi kupywać ale jak sie kupi pare fajnych ciuchów motocyklowych tanio to nie zaszkodzi No i dlatego ten temat i propozycje aby wszystko ustalić i dobrze dograć dla wszystkich uczestników tej wyprawki Każda propozycja i pomysl jest mile widziany

Odnośnik do komentarza

No dobrze ! To robimy tak . Pierwszy dzień jedziemy razem , nocujemy w Karlskronie a drugiego dnia zakupoholicy ;) jadą do Ullared a turyści do Malmo :) i spotykamy sie wieczorem na terminalu . Może być ?

Odnośnik do komentarza

1300 km w dwa dni - owszem, ale po autostradach, a to IMHO mija się z celem - nuda jak na każdej autostradzie. Jedyne atrakcje to stacje benzynowe i McDonald'y.

Jeżeli natomiast pojedziecie bocznymi drogami, co ma sens, bo można zobaczyć kawałek kraju, musicie się liczyć z ograniczeniami prędkości (częstymi) i wtedy te 1300 km może być za dużo. Pomijam kwestie zwiedzania, odpoczynku, posiłków, itd.

Odnośnik do komentarza

marek_m

Tak to bardzo ambitny plan ale jak pisałem wcześniej że jest to jakaś tam opcja ale nie jest to na sztywno

Pozatym można tą trase wykożystać jako opcja w póżniejszym terminie jako następny wyjazd w lato kiedy ma się chwilke wolnego i chęć wyjazdu Bo oferta ze SL jest przecież do pażdziernika

Odnośnik do komentarza

Twój plan jest dobry ale na 3 dni . Do realizacji w czasie wakacji , tak jak napisałeś. Mój jest bardziej lajtowy i kompromisowy ...dobry dla tych co chcą podziwiać widoki a i żądni zakupów mogą się zrealizować :) Jak są jeszcze jakieś pomysły na modyfikacje trasy to dawajcie . Tylko prośba - nie przeginajmy . 400 km na dzień to naprawdę sporo jak na wyjazd grupowy...

Odnośnik do komentarza

Witam.

Cieszę sie, że temat nie umarł.

Szwecji niestety nie znam, jednak korzystając z Wikipedii i Google proponuję

https://maps.google....,4.938354&hl=pl

Droga prowadzi wybrzeżem, zahaczamy o Ahus http://sv.wikipedia....iki/Ăhus oraz park Stenshuvud http://sv.wikipedia....wiki/Stenshuvud

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza

czarekw- bardzo ładna ścieżka tylko że nie ma drogi powrotnej a nie warto jechać 2 razy tą sama drogą

Odnośnik do komentarza

A co powiecie na coś takiego (Mefisto.diabel rzucił takim pomysłem na stronach wielkopolski) i podoba mi się ta propozycja:

1. Sobota - ogólne zwiedzanko małego fragmentu ładnych widoków w kierunku Olandi, zwiedzanie Kalmar i może coś jeszcze jak będą chętni (max 200 km)

Mapa Trasy dojazd

2. Niedziela - przejażdzka po Olandii (czyli: murki Karola, Trole, latarnia, zamek Bornholm, Eketorp) - może odwiedziny parku rozrywki Olandia wchodziły by w grę (max 400 km)

Mapa Trasy powrotnej

To daje możliwość obejrzenia jednak czegoś rozsądnego w Szwecji (myślę że markety mogą być dla koneserów w innym terminie).

Trasa do Ystad też jest fajna ale wtedy by trzeba wracać dokładnie z tego miejsca a nie wracaś się daremnie ta samo trasą.

Jeśli szanowni koledzy pozwolą się dołączyć do grupy Pomorskiej to jestem chętny na dowolny termin z preferencją jednak na termin 24-25 maj (1 burek z plecaczkiem).

Odnośnik do komentarza

Termi_N Też piknie :) Drugi dzień to prawie ta sama trasa , którą proponowałem na pierwszy :D Pierwszy dzień ...też ok chociaż trochę krótka - 200 km na dzień. Pokręcić się po Olandii -jak najbardziej ale z Parkiem to bym się zastanowił . Ze względu na cennik jak i mnogość tamtejszych atrakcji warto tam wbić na cały dzień . Na 2-3 godziny chyba się nie opłaca. Zawsze możemy zrobić trasy alternatywne a spotykać się w ustalonym miejscu i określonych godzinach . Każdy będzie mógł dopasować trasę do swoich upodobań a jednocześnie będziemy też jechać odcinkami w grupie . Rekapitulując - dobra trasa do dalszych rozważań . Co do terminu -optuję jednak za ostatnim weekendem.Chociaż to tydzień rożnicy to jednak większa szansa na ciepełko

Odnośnik do komentarza

Jacek_gda już wcześniej właśnie prosiłem Ciebie o kontakt telefoniczny .Napisz mi Nr TEL na priwa ponieważ trzeba to obgadać Pozatym mam wciąż Twoją tabliczke do skutra

Odnośnik do komentarza

Czarek - nie ma ograniczeń :) Walczymy jedynie o to żeby zebrać zespoły po 10-12 osób bo wtedy będzie taniej . W kwietniu zrobimy spędzik i obgadamy detale -podział na grupy , trasy itd.

Odnośnik do komentarza

Aby nie było że to słomiany zapał odświeżam temat i podaje następne ustalenia króre wynikły z osobistych ustaleń z chętnymi z którymi rozmawiałem . A więc wnioski trasa jaka została ustalona i zatwierdzona to https://maps.google....via=2,3&t=m&z=8 termin jak pisałem wcześniej ostatni weekend maja .Ponieważ jest to dystans ponad 400 km i nikt nie chce ten czas w szwecji spędzić tylko w siodle jest zaplanowany jeden nocleg w domkach letniskowych .a więc proponuję postuj i nocleg w połowie trasy tak jak tu punkt G https://maps.google....t=m&z=9&iwloc=G ceny takiego domku jest porównywalny jak w polsce czyli 800-900 koron za 4-6 osobowy domek czyli wychodzi na jedną osobe około 80-90 pln TUTAJ SĄ CENY http://www.stenasa.com/stugor/ .Myślę że to bardzo dobry pomysł aby wynająć domki na nocleg ponieważ nie trzeba bedzie wozić ze sobą dodatkowego bagażu jak namiot. materace itd. I zaoszczędzi to też paliwo oraz będzie mozna wziąć troche więcej żarcia na wieczornego grila jaki sobie zrobimy na wieczór aby podzielić się wrażeniami z całego dnia . Jeśli są jakieś inne propozycje lub pytania proszę pisać Jedno co mogę dodać to przejazd mostem przez morze łączący szwecje z wyspą jest za całkowitą darmoche a pogoda na wyspie jes zazwyczaj słoneczna tak opisują to szwedzi

Odnośnik do komentarza

A kto mówił, że to był słomiany zapał ? :) Camp na booking.com ma bardzo dobre opinie 9.1 na 10 możliwych , chyba na

wyspie nie ma lepszego. Mi się podoba :)To czekamy do maja i dobieramy się już w grupy :)

Wrzucam też filmik drogi z Olandii -chyba bardziej oddaje klimat tego co nas czeka :)

[media=]

[/media]

Przy okazji przypominam o spociku w niedziele o 12-ej na parkingu na Zaspie . Ochrzcimy nowych :clapping:.

Odnośnik do komentarza

Pisząc ostatni tydzień maja to mówimy o 24-25.05 czy 31.05-01.06?

Czyli plan wygląda następująco:

- wypłynięcie promem w piątek wieczorem

- nocleg z soboty na niedzielę

- powrót promem z niedzieli na poniedziałek

Odnośnik do komentarza

Coś mi wygląda że SL zmodyfikowała ceny bo wcześniej jak patrzyłem to rzeczywiście była różnica w zakupie biletu dla małej liczby ludków w porównaniu do większej np. te 10-12 osób. Obecnie wychodzi że koszt promu w obie strony w Economy to:

- 2 osoby + 1 moto = ok 280 złoty/os + kabina

- 10 osób + 5 moto = ok 280 złoty/os + kabina

- 10 osób + 9 moto = ok 360 złoty/os + kabina

Cena najtańszej kabiny dwu osobowej to też już lekkie przegięcie min 319 zł, w czwórce to już nieźle wychodzi miejsce po 100 zł -:).

Czyli reasumują 2 osóbki + 1 moto to min. koszty promu 800 zł (chyba że zjesz potrójne śniadanie to jeszcze więcej -:)).

Odnośnik do komentarza

Obserwuję temacik, obserwuję :)

Mefisto widzę że też jesteś przypalony na lepsze drogi :-).

Trochę mnie martwi termin bo chciałem jechać z plecaczkiem ale przy takiej konfiguracji potrzebny będzie w piątek dojazd (już popołudnie koniecznie wolne) oraz w poniedziałek powrót (znowu potrzebne pół dnia wolnego) - wszystko zależy czy żona będzie mogła dostać wolne - :).

Chłopaki sorry że tak na Waszym forum ale ten temat też nas ekscytuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...