Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jak kupić dobry maxi-skuter? Porady, sugestie, wskazówki...


lukasz.lod

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
11 godzin temu, raf217 napisał:

Podpowiedzcie proszę w co warto iść, bo nie chcę, żeby tato kupił coś na szybko

Przede wszystkim w odpowiedni egzemplarz. Ludzie często skupiają się na jakimś modelu a zapominają, że to pojazd używany i kluczowa jest kwestia odpowiedniego egzemplarza.

W tym budżecie skupiłbym się na SW-T 400 ale nie wykluczałbym B400. Rozsądna jest też YP400... i tak jak wspomniałem - najważniejszy jest stan.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, arturo-bb napisał:

Żaden jednocylindrowy nie ma szans z Hondą pod względem osiągów i komfortu  zawieszenia.

Informacje o osiągach brałem tutaj: https://www.dueruote.it/prove/prove-redazione/2012/honda-silver-wing-400-piaggio-x8-400-yamaha-majesty-400-suzuki-burgman-400.html#

Honda na tle konkurencji się nie wyróżniała. 

Nie pisaliście nic o "niejapończykach", więc i je chyba odrzucę.

Podpowiem mu to samo co Wy mi ? Dzisiaj jedziemy oglądać sprzęty. Najlepiej jak się przejedzie kilkoma i zobaczy czym mu się lepiej lata.

Wielkie dzięki za rady! W głowie pomału rodzi się faworyt, ale ostateczna decyzja będzie należała do taty ?

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Przede wszystkim w odpowiedni egzemplarz. Ludzie często skupiają się na jakimś modelu a zapominają, że to pojazd używany i kluczowa jest kwestia odpowiedniego egzemplarza.

W tym budżecie skupiłbym się na SW-T 400 ale nie wykluczałbym B400. Rozsądna jest też YP400... i tak jak wspomniałem - najważniejszy jest stan.

Mam.nowa nieuzywaną Górze 300 sprzedan 

Odnośnik do komentarza

Witam,

Poszukuję skutera o pojemności od 250 cm3 do 400 cm3, który będzie dobry na co dzień do przeciskania się w korkach i w weekendy na dłuższą trasę. Zrobiłem kategorię A2 i chciałbym zakupić swój pierwszy jednoślad. Mam już swoje typy. Proszę o poradę, który będzie najlepszy w kwestii komfortu (miejsce na nogi, kask, tłumienie nierówności), przyspieszenia (tak żeby wyprzedzanie było bez problemu, dynamika jazdy, bez problemu stała prędkość 120 km/h), zwinności (żeby był lekki, wąski i można było go gdzieś podprowadzić) oraz ekonomii (żeby mało palił w mieście i w trasie). 

Oto skutery którymi jestem zainteresowany:

Aprilla Scarabeo 250, Honda SH 300, Vespa GTS 300, Piaggio Beverly 350, Yamaha XC 300 lub Peugeot Geopolis 250

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję spróbować z powyższych SH300, Vespy GTS 300, Beverly 350 i X-maxa 300. Ze względu na wskazaną przez ciebie prędkość przelotową odrzucić musisz Vespę GTS 300. Jej możlwości kończą się w okolicy 120km/h, a od prędkości ok 110 jazda nie jest już zbyt przyjemna. SH300 i Beverly mają większe koła, więc na miejskie nierówności polecałbym właśnie te pojazdy. Za to X-max ma fajną kanapę i znacznie większe możliwości ułożenia nóg. No i jego schowek jest największy z tych, z którymi się zetknąłem. Jak dodasz duży kufer, to robi się niezła ciężarówka. Podsumowując: ekonomiczne są wszystkie, w kategorii wąski i lekki wg. mnie wygrywa SH 300, wygoda i ładowność - X-max. Mi nie zależało na prędkości i ładowności więc wybrałem Vespę ;).

Odnośnik do komentarza

Geni, naprawdę vespą nie da rady jechać pow. 110 km/h? Moją Aprilią na trasie najlepiej jedzie się 105km/h licznikowych, co odpowiada rzeczywistym 90 km/h  i rozważałem vespę jako odrobinę szybszą, stylową alternatywę. A tu zonk

Odnośnik do komentarza

Powyżej 110km/h tych realnych, nie licznikowych bez szyby już trochę wieje, a silnik będzie pracował na sporych obrotach. To nie tak, że Vespa nie da rady takiej prędkości utrzymać, ale przyjemniej będzie się jechało koło stówki. Wtedy wciąż możesz przyśpieszyć, a sprzęt i kierowca się nie męczy.

Z tą szybszą alternatywą to zależy czego się oczekuje. Vespa jest bardzo zwinna, ale nie jest stworzona do szybkich, pozamiejskich przelotów. Taką szybszą alternatywą może być np. Beverly 350, albo X-max 300. Obydwa mają prędkość maksymalną w okolicach 140km/h i dla nich utrzymywanie 120km/h w trasie to pestka.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, czy ktoś miał / miałby możliwość przymiarki i jazdy na Malaguti Madison 300? Niestety w moim regionie nie ma nic na stanie (Trójmiasto), więc lipa.

W testach na YT chwalą, ale ciekawy jestem czy nie jest za słaby, taka trochę mocniejsza 125. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeździłem
Po mieście ostro startuje ze świateł
Na trasie osiągnie 140 na liczniku ale tak naprawdę do 120 przyspiesza ładnie a prędkość przelotowa 100-110 idealna
Na autostrady za słaby a na miasto super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Za kilka dni będę pełnoprawnym forumowiczem. Piaggio MP3 500 jest zaliczkowane i jak nic dziwnego się nie wydarzy to w ciągu kilku dni będzie mój (obecnie jest skuter 110 więc taki niezbyt maxi.. 🙂 ale on także zostaje bo jest fajny).

Szukałem MP3 500 i to wcale nie takie proste (to samo dotyczy zapewne i innych sprzętów). To co jest sprowadzane przez handlarzy jest pomyłką. Kupują złom po wypadku, ładnie malują, książek serwisowych nie ma żaden, cofają licznik, dają lepsze opony i tyle. Kupuje się minę generalnie. I oczywiście maxiskuterki 6-8  letnie mają przebiegi tak około 25 tys km zwykle....

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, T-101 napisał:

Znalazlem w Bydgoszczy Downtowna 300 z 2011r. Tylko ma już 52000km. Trochę mnie to zniechęciło . 

zawsze możesz kupić taki jak kolega Michał_ wyżej opisuje. 🙂  6-8 letni z Włoch lub Francji, a na liczniku 25000 km .

Czasami lepiej kupić z takim przebiegiem, ale pewnym. Oczywiście cena musi być adekwatna do stanu.  Wcześniejsze modele Kymco 500 przy prawidłowej eksploatacji, wymianie oleju na czas itp.  bez problemy dojeżdżały do 100 000 km. Przy takim przebiegu ważniejszy będzie chyba stan napędu, bo teoretycznie już drugi raz powinien być zmieniany pasek i prawdopodobnie talerze wariatora. Sprzęgło też już będzie na limicie. 

Odnośnik do komentarza

dobry skuter kosztuje, ale bez przesady , czteroletni sprzęt musi kosztować jedną trzecią ceny nowego takie są realia a jak ktoś wystawia takiego kilkulatka za połowę ceny nowego to chyba trochę przesadza. A my kupując drożej wcale nie mamy pewności że kupujemy coś dobrego. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, dijejay napisał:

(...)czteroletni sprzęt musi kosztować jedną trzecią ceny nowego takie są realia (...)

No popatrz, a ja sprzedałem bez problemów 6 letniego Tmaxa 530 za mocno ponad połowę ceny jego zakupu nowego w ASO...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

podzielam zdanie dr. Big. Jesienią tego roku mój T Max 530 z rocznika 2015 poszedł za dwie trzecie ceny wartości. mając przebieg 16 000.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, coś mnie zdziwiło to twierdzenie, bo "parę" swoich jednośladów różnych marek przez lata sprzedawałem, ale też i kupowałem 🙂 . I nigdy nie spotkałem się z taką regułą: "czteroletni miałby kosztować 1/3 ceny nowego"🤯...

PS. Akurat zadbane Tmaxy mają bardzo stabilne i dość wysokie ceny jako używane. Ale 1/3 ceny za każdy w miarę zadbany skuter czteroletni brzmi komicznie. Chyba, że to kompletny wrak. Ale o takich wynalazkach nie zamierzam dyskutować 🙂 .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, dijejay napisał:

czteroletni sprzęt musi kosztować jedną trzecią ceny nowego takie są realia

Musi bo? 🤣 Czyja to teoria? 😂 

Właśnie dlatego, że są tacy co mają takie wymagania, do PL ciągnie się głównie złom nieużytkowy na dwóch kołach zostawiający dwa ślady. W myśl zasady - jakie potrzeby - takie dostawy 😉

Nie chce mi się wracać do wielu poprzednich pojazdów ale o ile kojarzę... moja ostatnia, 8- letnia Integra, z przebiegiem ~64 tkm, zbyta na wiosnę tego roku za ~ 50% ceny katalogowej MY2012. Fakt, że ubrana bardzo mocno i stan miała celujący (bezwypadek, bezszlif, wszystko ori). Tak, że ten...

Odnośnik do komentarza

Vespa GTS 300 - 10 letnia od pierwszego właściciela idzie za około 9-10 tys a nowa 25 tys
A 5-6 letnia za 15
Mowa o egzemplarzach naprawdę o znanym przebiegu
Nie od handlarzy kupujących pokolizyjne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2020 o 13:55, Chrisstello napisał:

Witam,

Poszukuję skutera o pojemności od 250 cm3 do 400 cm3, który będzie dobry na co dzień do przeciskania się w korkach i w weekendy na dłuższą trasę. Zrobiłem kategorię A2 i chciałbym zakupić swój pierwszy jednoślad. Mam już swoje typy. Proszę o poradę, który będzie najlepszy w kwestii komfortu (miejsce na nogi, kask, tłumienie nierówności), przyspieszenia (tak żeby wyprzedzanie było bez problemu, dynamika jazdy, bez problemu stała prędkość 120 km/h), zwinności (żeby był lekki, wąski i można było go gdzieś podprowadzić) oraz ekonomii (żeby mało palił w mieście i w trasie). 

Oto skutery którymi jestem zainteresowany:

Aprilla Scarabeo 250, Honda SH 300, Vespa GTS 300, Piaggio Beverly 350, Yamaha XC 300 lub Peugeot Geopolis 250

Z góry dziękuję za pomoc.

No to jeszcze popatrzeć na SYM cruissym 300. Nie Chińczyk lecz Tajwańczyk. Dobre wykonanie. Sieć dilerska w Polsce. Ja miałem poprzednika JoymaxGTS 250. Pół Polski nim zjezdzilem. Cenowo też jest przystępny. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2014 o 00:13, lukasz.lod napisał:

Witam wszystkich. Od nie dawna zarejestrowałem się na tym oto forum aby dowiedziećs się więcej na temat skutera którego mam zamiar zakupić na ten swzon ( dokładnie w pierwszym tyg. lipca) Zbieram informacje na temat SUZUKI BURGMAN 400 i chciałbym kupić pomiędzy rokiem 2007-2010. Oczywiście będzie to mój pierwszy skuter i nie chciał bym się sparzyć więc kieruje ten post do Was drogie koleżanki i koledzy "Jak kupić dobry skuter?''

Mieszkam w wielkopolsce i będe używał mojego przyszłego "Burka" sporadycznie tzn. wyjazd nad jezioro, z córką na krótką wycieczke, na ryby i pewnie po wakacjach zostanie w garażu.

Mam przeznaczone na zakup 10,000 zł i nie chciał bym tej granicy przekroczyć.

Jak mam szukać gdy będe już kupował?

Na co mam zwrócić uwage?

O co pytać?

Czy warto jechać na serwis? Ile to kosztuje, może ktoś wie?

Czy przebieg od 15 tys do 35 tys. km jest realnym przebiegiem dla roczników pomiędzy 07'-10'

Czy kupić skuter z Włoch?

Prosze o porade i pozdrawiam ....

Ja kupiłem Burgmana w 2007r.w salonie w W-wie poj.200 cen.szesciennych.Smigam nim do dnia dzisiejszego . Oprócz tego co jest konieczne na sezon trzeba zrobić Burgus nigdy mnie nie zawiódł. Nigdy nic w życiu od nikogo używanego nie kupowałem tak że nie pomogę Ci w zakupie używanego skutera.Lut szczęścia.Ja wychodzę z założenia że nie stać mnie na uzywane.Nie chce Cie zniechęcać do zakupu używanego chyba że nie będziesz korzystał z stacji serwisowej.Jak go sobie wyszukujesz pod siebie to możesz zaryzykować.Ja mojego nie sprzedam bo służy mi juz 14 lat ma przejechane 52 tyś. Dobrych rzeczy nie sprzedam a szpan mi niczego nie zmieni koszt eksploatacji podobny.Zawsze nowy.Ja tak mam.Waz trochę kredytu,a nowe jest zawsze nowe.Do zobaczenia na zlocie Burgmani.Szerokosci w Nowym 2021 roku.

2 minuty temu, Andrea Torun napisał:

Ja kupiłem Burgmana w 2007r.w salonie w W-wie poj.200 cen.szesciennych.Smigam nim do dnia dzisiejszego . Oprócz tego co jest konieczne na sezon trzeba zrobić Burgus nigdy mnie nie zawiódł. Nigdy nic w życiu od nikogo używanego nie kupowałem tak że nie pomogę Ci w zakupie używanego skutera.Lut szczęścia.Ja wychodzę z założenia że nie stać mnie na uzywane.Nie chce Cie zniechęcać do zakupu używanego chyba że nie będziesz korzystał z stacji serwisowej.Jak go sobie wyszukujesz pod siebie to możesz zaryzykować.Ja mojego nie sprzedam bo służy mi juz 14 lat ma przejechane 52 tyś. Dobrych rzeczy nie sprzedam a szpan mi niczego nie zmieni koszt eksploatacji podobny.Zawsze nowy.Ja tak mam.Waz trochę kredytu,a nowe jest zawsze nowe.Do zobaczenia na zlocie Burgmani.Szerokosci w Nowym 2021 roku.

Łukasz jeszcze jedno Ci napiszę. Jak znasz się sterach potrafisz sobie wszystko zrobić sam to sobie zrobisz.Nikt Cie nie oszczedzi robocizna Cie zje.Masz 10.tys weź te 5 tys z banku i kup nowego 125 cm sześć.i będziesz latał.To będzie frajda.Kupisz używkę i możesz z trasy nie wrócić. A to juz nie będzie frajda.Przemysl to sobie za nim podemiesz decyzję Radość z jazdy nie porównuj z samochodem.Czesc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2020 o 13:55, Chrisstello napisał:

Witam,

Poszukuję skutera o pojemności od 250 cm3 do 400 cm3, który będzie dobry na co dzień do przeciskania się w korkach i w weekendy na dłuższą trasę. Zrobiłem kategorię A2 i chciałbym zakupić swój pierwszy jednoślad. Mam już swoje typy. Proszę o poradę, który będzie najlepszy w kwestii komfortu (miejsce na nogi, kask, tłumienie nierówności), przyspieszenia (tak żeby wyprzedzanie było bez problemu, dynamika jazdy, bez problemu stała prędkość 120 km/h), zwinności (żeby był lekki, wąski i można było go gdzieś podprowadzić) oraz ekonomii (żeby mało palił w mieście i w trasie). 

Oto skutery którymi jestem zainteresowany:

Aprilla Scarabeo 250, Honda SH 300, Vespa GTS 300, Piaggio Beverly 350, Yamaha XC 300 lub Peugeot Geopolis 250

Z góry dziękuję za pomoc.

Przyjrzyj się również marce SYMSYM,  a dokładniej Cruisym 300. To nie Chińczyk lecz Tajwańczyk. Inter motors jest oficjalnym dystrybutorem. To naprawdę kawał dobrego, dobrze wykonanego skutera w przyzwoitej cenie:

https://www.scigacz.pl/SYM,Cruisym,300i,bohater,klasy,sredniej,,TEST,33449.html

Odnośnik do komentarza

Ja polecam poszukać  a wyprzedaży Hondę Forze 300 można złapać nowa za Ok. 23 tys.
Sam w 2019 tak kupiłem za 22.500, mało traci na wartości w tym roku ubezpieczenie AC wyceniło mi skuter na 22.000

Oczywiscie nic się w nim nie psuje lata jak złoto.

Z rzeczy, która wymieniłem to akumulator - z mojej winy - po prostu postawiłem w garażu nie przekręcając stacyjki na pozycje wyłącz  i tak stał tydzień i świecił 😂 

spalanie po mieście w okolicach 4/100

W tym roku ma być 350 to może jeszcze taniej wyrwie 300 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...