Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem kanapę od tapicera. Zamontowałem, Już w zadek nie będzie mokro. (Jedno pęknięcie w starym było i wkurzało).

Master, może zapodasz jakąś fotkę?

Ja u siebie zamontowałem kuferek Maxia 55 i szybę oryginalną zamieniłem na Givi po lekkim przycięciu.

Odnośnik do komentarza

Witam może ktoś wie jak wymontować tylną lampę z GranDinka,muszę się dostac do kabelków żeby podłączyć kierunki i stop na kufrze a po odkręceniu śrubek na kloszu klosz nie chce wyjść nie biorę na siłę żeby nie urwać

Odnośnik do komentarza

Ja u siebie zamontowałem kuferek Maxia 55 i szybę oryginalną zamieniłem na Givi po lekkim przycięciu.

A można wiedzieć dlaczego była przycinana?

Odnośnik do komentarza

A można wiedzieć dlaczego była przycinana?

Była po prostu za wysoka mimo elektycznej regulacji. Szyba Givi jest zakończona bardzo wysokim łukiem, który na środku jest dla mnie za wysoki.w przeciwieństwie do oryginału który zakończenie ma ptoste. Szyba przycięta około 6 cm. Wymieniałem, bo stara bardzo porysowana.

Odnośnik do komentarza

Była po prostu za wysoka mimo elektycznej regulacji.

Jaki masz wzrost, pytam bo chciałem zamontować u siebie ja mam 178cm. Wolał bym nie obcinać.

Odnośnik do komentarza

Jako, że lubię wiedzieć co w trawie piszczy (a po zakupie tego nie byłem pewny), po wymianie opon i zainstalowaniu kilku dodatków, przyszedł czas na wymianę części eksploatacyjnych, a mianowicie:

- filtr oleju (tylko nie patrzcie co jest w tle)

2014-02-19%252016.21.46.jpg

- filtr powietrza

2014-02-19%252016.22.13.jpg

- oliwa z oliwek

2014-02-19%252016.22.31.jpg

- świeczki

2014-02-19%252016.23.06.jpg

- ślizgi wariatora

2014-02-19%252016.23.22.jpg

- rolki

2014-02-19%252016.23.41.jpg

- pasek

2014-02-19%252016.24.06.jpg

- i wszystko w "kupie"

2014-02-19%252016.21.02.jpg

Rozebrałem pacjenta do zabiegu wymiany wszystkiego co niezbędne, żeby zacząć przygodę z Zacną od "0".

2014-02-16%252012.44.01.jpg

Po rozebraniu, jedyne co okazało się brzydkie i "fe" to filtr powietrza - był cały zabity i czarny.

Poza tym pacjent wyglądał OK. Trochę pyłu w obudowie napędu, ale poza tym nic - rama prosta, w oryginale, bez żadnych cudówi i niespodzianek. Silnik suchutki, czyściutki i cacy.

2014-02-16%252012.44.22.jpg

Świece się już kończyły i oczywiście poszły precz.

2014-02-16%252012.44.51.jpg

Klamociki na bok, filtr z obudowy napędu do umycia i nasączenia olejem.

2014-02-16%252012.46.09.jpg

Sprzęgło wygląda jak nowe.

2014-02-16%252012.46.18.jpg

Wariator bez żadnych wgłebień i rowków (wyczyszczony, zmienione ślizgi i rolki - chociaż też były w dobrym stanie, okrągłe, jedynie trochę przybrudzone), widać jedynie czarny ślad zakresu, w którym pracował pasek.

2014-02-16%252012.46.37.jpg

Pasek bez pęknięć, ale wąski, więc dla świętego spokoju włazi nowy.

2014-02-16%252012.46.47.jpg

Pracuję jeszcze nad zmianą łożyska w obudowie napędu. Mam nadzieję, że do soboty skończę. Do tego wymiana płynu chłodniczego i hamulcowego i to praktycznie wszystko co było wo wymiany, aby spokojnie delektować się jazdą. A w niedzielę, mam nadzieję, rura w trasę... :clapping:

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wymieniłem klamkę hamulca przód, była skrzywiona bo chyba coś ktoś kombinował :bash: . Nie ryzykowałem prostowania bo podobnież potrafi się złamać! Teraz nowa elegancko pasuje do ręki.

Zdemontowałem klocki hamulcowe tył i dokładniej przyjrzałem się tarczy -> leci na szrot. Nowe klocki "TRW" muszą kilka dni zaczekać na nową tarczę "EBC" i komplet dopiero powędruje do Majki :)

Odnośnik do komentarza

Jaki masz wzrost, pytam bo chciałem zamontować u siebie ja mam 178cm. Wolał bym nie obcinać.

Dla mnie była za wysoka przy 171cm wzrostu. Przypuszczam że dla Ciebie będzie ok. Mnie trochę irytowało, że jest zakończona sporym łukiem i na bokach była by ok, a na środku bardzo wysoka.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie była za wysoka przy 171cm wzrostu. Przypuszczam że dla Ciebie będzie ok. Mnie trochę irytowało, że jest zakończona sporym łukiem i na bokach była by ok, a na środku bardzo wysoka.

Ale to co z regulacji wysokści nici?

Odnośnik do komentarza

Ale to co z regulacji wysokści nici?

U mnie była za wysoka przy maksymalnie opuszczonej. Musiałbym patrzeć cały czas przez szybę.

Odnośnik do komentarza

Zamontowałem akcesoryjną szybę GIVI D137STtte3.jpg jest OK wyższa od orginalnej z moich pomiarów wynika że 9cm,zamontowałem uchwyt na telefon/navi4h3i.jpg i na koniec płyta i kufer KAPPA N46 32qb.jpg .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja zabrałem się za wymontowanie skrzyni biegów, by wysłać ją do Mirka... I wszystko szło dobrze, plastiki zdemontowane, wydech się ładnie odpiął... Tylko jakiś cholerny "kowal" objechał jedną nakrętkę na szpilce zawieszenia silnika i nie mogę jej odkręcić... Na dziś dałem już spokój, bo zmrok zapadł i zmęczenie dopadło po kilku godzinach na klęczkach, kucaniu, wstawaniu, kładzeniu się itp :D Może jutro znajdę jakiś klucz zaciskowy, by unieruchomić nakrętkę (obraca się ze szpilką)... Tylko ona dzieli mnie od podniesienia ramy i siłowania się ze skrzynią, by wylazła z gniazd...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac9f687971406f45.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a772e44a3725f0f8.html

Odnośnik do komentarza

A ja zabrałem się za wymontowanie skrzyni biegów, ...

...Tylko jakiś cholerny "kowal" objechał jedną nakrętkę na szpilce zawieszenia silnika i nie mogę jej odkręcić...

A jakby migomatem plamkę "postawić" na obrobionej nakrętce?

Po 1-sze dasz miejsce na "oparcie" klucza, a po 2-gie może podwyższona temperatura ułatwi jej odkręcenie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A jakby migomatem plamkę "postawić" na obrobionej nakrętce?

Po 1-sze dasz miejsce na "oparcie" klucza, a po 2-gie może podwyższona temperatura ułatwi jej odkręcenie.

Na szczęście wystarczył dobry klucz (bardzo pasowny vanadium - lekko nabity młoteczkiem) i przy drugiej osobie kontrującej poszło ze strzałem... Skrzynia w drodze do Mirka i teraz już tylko oczekiwać, co tam znajdzie do wymiany :sadwalk::helpsmilie:

Odnośnik do komentarza

Założyłem tabliczkę z nickiem.A że mam długaśny trochę musiałem przyciąć marginesy Umyłem go dokładnie.Napsikałem trochę na plastiki ciekawego specyfiku.Poprawiłem mocowania kufra.

Odnośnik do komentarza
:) witam :)...przebudziwszy sie ze snuuuu zimowego w mijajacym tygodniu obudzilem sie i pajaczka tez :)...i...kosmetyka plastikow ( blysk jak...uuu :),wymiana oleju silnikowego elf sporti sri 15/40 1.8 L , plus filtr oleju hf 184.filtr powietrza ap 013, no i siem napracowala :) w nastepnym tyg. zajze do napedu aktualnie wario j.costa ale trzeba sprawdzic pasek i sprzeglo co mu tam dolega :) oby nic :)...pozdro...
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja tam swojej YaMajki nie budziłem jeszcze. Podpiąłem ją tylko pod elektrykę, żeby jej poziom energetyczny wzrósł. Jak pogoda będzie ładna to pobudkę odtrąbię za tydzień.

Odnośnik do komentarza

Moja Majeczka dostala wczoraj nowa tarcze i klocki tyl . Tak jak sugerowali Koledzy graty oryginalne :-) Plyn hamulcowy oczywiscie tez nowy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czekając na powrót skrzyni zabrałem się za dopieszczanie innych elementów... Prócz malowania całego układu wydechu (z dokładnym oczyszczeniem rdzy), rozebrałem tylne "amorki", bo sprężyny też już lekko podrdzewiałe były. Po czyszczeniu zabezpieczyłem je kortaninem i zostanie je prysnąć jakimś czarnym sprayem. Nikle oczyszczone z nalotów, wypolerowałem pastą lekko ścierną z dodatkiem teflonu zabezpieczającego przed czynnikami zewnętrznymi. Ponoć nie będą się tak łatwo brudzić. A nawet jak nie, to nikiel błyszczy się, jak...

Widział ktoś terenowego Burgmana :D

1743462_214309925435271_1169734850_n.jpg

1969198_214312992101631_1345508021_n.jpg

1798582_214312828768314_1060751659_n.jpg

1920223_214312902101640_609476121_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Był sąsiad. Chciałem zaszpanować. Chciałem!

Bateria naładowana, po 4 dniach "siadła"! Wstyd.

Chyba jakiś "wewnętrzny" pobór. Amperomierz to (może) załatwi (?).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...