Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majówka na Bałkanach:)


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie jadę do Montenegro na majówkę,czas operacyjny 9 dni, 4 w drodze,planowany jest jednodniowy wyjazd do Durres,koszt 2tysPLN,wyjazd najprawdopodobniej 26 kwiecień,wszystko zależne od pogody ,która musi być słoneczna,chętnych zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RONIN

    56

  • Jack

    46

  • pazdzioch

    37

  • Rafi

    29

Top użytkownicy w tym temacie

Zibi liczyłem na Ciebie od paru miesięcy ;-). Też tak planujemy urlop, tylko mnie wychodziło 9 dni do, powrót 4 maja. Możesz nas zapisać na listę chętnych.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem :)

Prawdopodobnie będzie jeszcze kilka osób. Jest szansa, że po kilku dniach w Canj (ja bym chciał tak 4-5 dni) polecimy dalej na Grecję, potem powrót przez Bułgarię i Rumunię. Na razie jesteśmy w fazie luźnych planów.

Jeśli o mnie chodzi, to wyjazd przynajmniej do Canj - na 99%. Tylko jakieś nieprzezwyciężone przeszkody mogą mnie powstrzymać.

Odnośnik do komentarza

Jack a na ile dni planujesz powrót przez Grecję, Bułgarię i Rumunię? Rozumiem, że na Grecję przez Albanię? Trochę mało czasu, 1d dojazd, 5 dni w Canj, 1d do Grecji to już jest 7 dni. 2100 km. powrotu w dwa dni, większość dróg to nie autostrady. W Grecji pójdzie szybko, ale Bułgaria i Rumunia do szybkich nie należy, potem jeszcze Węgry i Słowacja.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Chcąc objechać zaplanowaną trasę z dłuższym pobytem w Canj, planowałbym wyjazd z Cieszyna 26go kwietnia, a powrót dopiero 11go maja.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

chyba popsułem Zibiemu wątek. Miała być majówka w Montenegro,a zmieniła się w majówkę na Bałkanach :hypocrite:

Cóż, ważne żeby jechać, a dokąd dotrzemy, to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza

Ja nie bo dobry Assistance jest tylko z AC a ja nie mam. Poza tym znajomy w Czarnogórze miał problem z hamulcami, najpierw nie mógł się dodzwonić, wydał majątek na słuchanie automatu na infolinii a potem okazało się że nie są w stanie przywieźć klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ wiem czym jadę i znam swoje możliwości,to jadę.Mam nadzieję że szczegóły ustalimy do końca marca.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ależ skąd, 1 dzień ok.900km do Gradacac i 2 dzień ok.450km do celu,licząc od Katowic.

Nie biorę nawet pod uwagę namiotu :fireman2:

Czyli masz w Gradacac jakąś bazę noclegową?

Tak właśnie tam jest dobre miejsce do spania.

Odnośnik do komentarza

Na waszym miejscu przemyślał bym jeszcze tę trasę. Omijacie zbyt wiele fantastycznych miejsc w Czarnogórze i w ogóle na Bałkanach. Montenegro bez Durmitoru ??? - Crne Jezero powinno być w maju jeszcze połączone. Bez Boki Kotorskiej, bez Świętego Stefana???.

Sorry że się wtrącam, ale Bałkany to moja pasja, byłem tam wielokrotnie. Szkoda jechać taki szmat drogi i ominąć takie perełki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie każdy jedzie i po drodze zwiedza oraz ustala trasę pod tym kątem. Niektórzy wręcz nie cierpią zwiedzania, zabytków oraz innych punktów "kultu wyjazdowego zwiedzacza" ;) , unikają oni miejsc nawiedzanych przez turystów obwieszonych aparatami. I chwała im za to :) .

PS. Ja tu akurat Zibiego rozumiem, dobre jedzenie, piwko i ogólny luzik. A nie bieganie z dzikim wzrokiem za przewodnikiem wsród przepychających się grupek zwiedzających :D .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie tak jak Bigu mówi.

Poza tym już w zeszłym roku były takie same gadki.

Nikomu nie chce się poszperać na forum tylko jak przeczyta temat to odrazu wtrąca swoje trzy grosze.

( zwiedźmy zamek ,klasztor albo jedźmy bardziej w prawo lub lewo , poco takie długie odcinki "dupa mnie będzie boleć")

Zaczął temat od słów "tradycyjnie" - to chyba daje do myślenia

Zibi jeździ do Monte CO ROKU !

Co miał zwiedzić to ZWIEDZIŁ !

Teraz trasę traktuje tylko i wyłącznie jako DOJAZDÓWKĘ !

Pisał o tym wielokrotnie w wątkach każdego roku.

Podał trasę i jak komuś nie pasuje to nie jedzie a jak pasi to w drogę

Odnośnik do komentarza

Poza tym Zibi tylko w 2013r. był tam chyba ze trzy razy o poprzednich latach nie wspominając, więc pewnie już pozwiedzał co trzeba ;-), ale jestem pewien, że będzie służył radą tym co chcą zwiedzać.

He he...Arturo mnie wyprzedził ;-)

Odnośnik do komentarza

....Panowie, niedziela dzisiaj, ....dajcie więcej luzu. Jakie tłumy ludzi ????, jakie zabytki, gdzie ??.... w maju ????

Durmitor to kultowe miejsce w Czarnogórze dla motocyklistów. Tylko o to mi chodziło.

Arturo, Zibi jeździ do Monte co roku. Jak tam dojechać bez mapy też pewnie wie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...