Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha T-max 530 Tmax SJ09


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Skuter,który potrafił wzbudzić najwięcej jak dotąd emocji u mnie :thumbs_up: jest naprawdę faaajny,nawet w porównaniu z poprzednim modelem.Do 2008 to archaizm,a zegary 2008-2011 już trącą myszką względem nowych.Postęp w dobrym kierunku.

Co bym zmienił? na pewno skrócił tłumik z 10-15cm i zastosował inną obudowę plastiku stacyjki,technicznie tak samo jak w poprzedniczce wkurza mnie takie tyrknięcie przy ruszaniu(obojętne czy w tył czy przód zapłon off czy on,tak samo jest w swt).

Nic więcej na minus narazie.Ciekawostką jest zużycie paliwa z okresu docierania miasto/trasa 2/3 zazwyczaj do 110km/h a ostatnio do 130,wyszło 4,1 skacząc na koniec do 4,2.

Duże brawa dla Yamahy :clapping:

Reszta minusów:

-schowek lewy gdyby był 2cm dłuższy pomieściłby telefon,a tak jedynie gumy

-schowek prawy na filmie reklamowym mieści małą butelkę wody-nieprawda,jak się zamek wymontuje,to może się zmieści

-emblemat tmax na obudowie kierownicy potrafi oślepić przy słońcu zza pleców

-wentyl w przednim kole jak w motocyklu zabytkowym

Zdj%25C4%2599cie0340.jpg

Zdj%25C4%2599cie0341.jpg

Zdj%25C4%2599cie0342.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • marek_m

    68

  • dr.big

    63

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    43

  • zibi

    19

Gratuluję sprzętu. Skuter jest super, jeździ jak po sznurku. Czy kupiłeś go może u dilera Motor Beskid? Taki sam długo był w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No pięknie Zibi, brawo i gratuluję. Widzę, że każdy sezon to zmiany. :boxing:

Ślinka cieknie ....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeśli idzie o zegary to z całą pewnością są czytelniejsze niż wcześniej.

Nie wiem dlaczego ale mi osobiście kojarzą się z tacho nowej Pandy, ten sam styl :boxing:

z10197955Q,Fiat-Panda-2012.jpg

Redukcja spalania to teraz jeden z najważniejszych czynników decydujących o zakupie. Gdzieś czytałem ostatnio sondę włoską gdzie 90% ankietowanych podało, że niskie spalanie i atrakcyjna cena są teraz najważniejszym kryterium wyboru maxi (w przypadku 4oo było to 75%)... więc T-max 530 podąża tym trendem... i bardzo dobrze. Spalanie na poziomie 4 l/100 km to bardzo dobry wynik. W T-maxie pierwszej generacji można było tylko pomarzyć o takich liczbach.

Kolejna sprawa to osiągi. Z tego co wiem czuć wyraźnie lepszy "ciąg" niż w 500'tce. Hamulce podobnie.

Optyka? Aktualna "kanciasta" moda. Rzecz gustu...

Mówiąc krótko: Yamaha modelem 530 pokazuje jak można dyskretnie dążyć do doskonalenia swojego produktu bez wywoływania rewolucji.

Ps. Przypomnę tylko, że wątek znajduje się w dziale "Ogólne" (nie serdeczności).

Odnośnik do komentarza

(...)Co bym zmienił? na pewno skrócił tłumik z 10-15cm (...)

Akurat tłumik to najłatwiej "skorygować"... Oryginał wygląda naprawdę jak kupa. Zakładaj jakąś konewkę z homologacją... SC Projecta, Arrowa :) ... Akrapovic jest na mój gust przydługi...

PS. A, no i gratki :boxing: niech 530 się sprawdza :) .

PS2: Termignoni hmmm.... Ale SC-Project optycznie chyba wygrywa...

ligne-d-echappement-termignoni-carbone-tmax-530-y099080cv.jpg

yamaha-t-max-530-2012.jpg

yamaha-t-max-530-2012.jpg

scproject_yamaha_tmax530_1.jpg

Odnośnik do komentarza

Pojemość w góre a spalanie w dół - brawo, brawo

Jednak korzyść finansowa nie jest jakaś ogromna z redukcji spalania o 0,5 l/100km, pytanie jest tylko, czy komputer dokładnie liczy spalanie?

Nowa Yamaha jak dla mnie jest ładna, nie wiem tylko czemu jeden schowek został tak strasznie okrojony.

Odnośnik do komentarza

... Gdzieś czytałem ostatnio sondę włoską gdzie 90% ankietowanych podało, że niskie spalanie i atrakcyjna cena są teraz najważniejszym kryterium wyboru maxi (w przypadku 4oo było to 75%)... więc T-max 530 podąża tym trendem... i bardzo dobrze.

...

Co do "atrakcyjnej ceny" to pozwolę sobie się nie zgodzić. Tym trendem T-max nie podążał i nie podąża... niestety.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co do "atrakcyjnej ceny" to pozwolę sobie się nie zgodzić. Tym trendem T-max nie podążał i nie podąża... niestety.

Masz rację. Pisałem tylko co mówią sondy rynkowe... a 530 może jedynie zaspokajać tylko tych, którym zależy na ekonomii jazdy. Cena samego skutera faktycznie nigdy nie była niska... ale jak widać Włochom to nie przeszkadza. A może o to chodzi? Może wysoka cena skutera jest zamierzona? To tak samo jak z Conversami czy Vansami... niezależnie od tego co oferują- muszą być drogie!

Z drugiej strony poza ceną i niezbyt "wydajnym" schowkiem pod kanapą trudno się czegoś czepiać w nowym 530.

Ps. Ten SC Project gicio! Zupełnie inny optik skutera :)

Odnośnik do komentarza

Lista minusów uzupełniona w 1 poście.Tłumik SC wydaje się być zbyt długi,Termi jest OK,ale nie wiem czy przychodzi z tym badziewnym emblematem przynitowanym od razu :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zibi, mam bardzo ważne pytanie: czy pod kanapę wejdzie prosiak (świniak) przygotowany w czarnogórskiej oberży? Jeśli jakimś cudem nie, to uzupełniaj listę braków.

IMG_0364.thumb.jpg

20130430_102359.thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Tmax jest piękny. Miałem twardy orzech do zgryzienia, podcżas wyboru maszyny! Wybrałem beemke, bo to ma być maszyna do codziennej pracy (pod siedzenie zmieszczą cały plecak z laptopem i jeszcze jest trochę miejsca).

Zaskoczyło mnie takie małe spalanie. Ciekaw jestem ile Ci wyjdzie podczas jazdy wylacznie po mieście.

Szerokości !!!

Odnośnik do komentarza

Się dotarła i nie pada,więc troszkę pojeździłem. Próby bicia rekordu prędkości kończą się na 170(licznikowe) .Ochoczo rozpędza się do 160km/h,potem trochę marudzenia i jest 170.Nawet z górki prędkość się nie zwiększa.Czyli względem poprzedniego modelu to samo.Za jakiś czas wykonam testy przyspieszenia z poprzedniczką i się okaże co i jak :)

Odnośnik do komentarza

To mi się podoba :rolleyes:

może ktoś wie o co chodzi i jaka jest tego trwałość?/cena

limmp1 ma SW w hydrografice, pewnie odpowie na Twoje pytania

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

... szczerze powiedziawszy, nie przyczepię Akra do Tmaxa 530 :P ...

Chyba, że będzie razem "w pakiecie" :rolleyes:

Przy okazji taka ciekawostka... Północ Hiszpanii, różne miasteczka w tym i sama Barcelona. Dokładne obserwacje tego terenu pokazują, że z maxi, nazwijmy je- klasy (cenowej) premium, najwięcej jest właśnie nowego 530. Co ciekawe, praktycznie każdy ma wspomniany tutaj Akrapović (pewnie i tam jest promo :))

Odnośnik do komentarza

Witam,odpowiadając na trwałość hydrografiki zachowuję się ona jak normalny lakier,gdyż położony jest na koniec lakier bezbarwny utwardzany,na osłonie wydechu też nic się nie dzieje chociaż panuje tam troszkę wyższa temperatura,hydrografika była zapodana w studiu zajmującym się hydrografiką może orginał fabryczny będzie trwalszy,ogólnie nie widać rys jak na zwykłym lakierze tylko kwestia gustu jednemu się podoba innemu nie,cenowo zbliżone do lakierowania normalnego.

Odnośnik do komentarza

Aaa, w "pakiecie" ? To bym sprzedał Akra i założył np. Arrowa, w zależności od koloru Tmaxa, albo tytanowy, albo karbonowy :rolleyes: ...

arrow_t-max_530_titan.jpg

Odnośnik do komentarza

Gratuluję nowego Tmaxa ! Sobie również ;-) jestem po kilku dniach od wyjazdu z salonu i 500 km . Pierwsze wrażenia rewelka ! Ale ... Jestem pod wrażeniem spalania Twojego Tmaxa . U mnie pierwsze 500 km - max 5.000 obrotów - 170 km trasa, 330 miasto i wynik 5,7 :-(

Odnośnik do komentarza

Poprawiam prędkość maxymalną- jedzie dokładnie 180 na prostej,w bardzo szybkiej jeździe mieszanej do 140 pali 4,6.Na autostradzie wiadomo-jak odkręcisz i trzymasz to łyka-przy 140 przez 2h wychodzi jakieś 5.7l/100km. Z kolei przy stałej jeździe 100km/h spalanie wynosi 3,5-3,6l/100km :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Uważam za spore niedopatrzenie iż do tej pory nie mamy objeżdżonego nowego T-maxa :)

Test drogowy 530'tki ruszył!

Za jakieś ~ 14 dni kolejny materiał na stronie głównej :)

Zajawka foto

9tpg.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...