Skocz do zawartości
Forum Burgmania

uwaga na kolegę z forum


Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam przed niesolidnym forumowiczem posługujący się nickiem Drek,w dniu 24 kwietnia zadzwonił w sprawie zakupu skutera,po wymianie informacji o skuterze powiedział że jest zainteresowany zakupem.Skuter chciał zakupić na wyjazd około 6tys km i aby mieć wszystko zrobione na gotowo z wymianami płynów i olejów oraz zdemontować żarniki biksenonowe gdyż tego zażyczył sobie i miał przyjechać po odbiór za 2dni,za dwa dni zadzwonił że przyjedzie w piątek po odbiór.W piątek w południe aby być solidnym i zgodnie z umową dokończyć prace serwisowe zadzwoniłem aby nie ponosić kosztów dodatkowych czy temat aktualny potwierdził oraz w rozmowie potwierdził iż pokryje koszty materiałów i płynów oraz robocizny,ustaliliśmy że wszystkie materiały i robocizna wynoszą dodatkowo 500zł, na co Drek przystał .Wieczorem w tym dniu po moim telefonie w sprawie odbioru przygotawanego skutera, kupujący stwierdził iż nie jest już zainteresowany zakupem,a kwotę 500zł miał zwrócic..Miał to zrobić niezwłocznie,po moim telefonie powiedział że zlecił przelew swojej księgowej. Następnie po upływie kilku dni ja zadzwoniłem do niego a on stwierdził że polecił księgowej wstrzymać przelew z sobie znanych powodów. W kolejnej rozmowie telefonicznej oświadczył, że jest przeze mnie nękany, wielce zdziwiony dlaczego ja do niego wydzwaniam i dlaczego nękam go telefonami. Chciałbym przestrzec wszystkich przed tą osobą gdyż może zachowywać się tak samo lub jeszcze drastyczniej wobec innych forumowiczów. Chcę powiedzieć że nie chodzi mi o pieniądze i ewentualny czas poświęcony na przygotowanie skutera, ale chodzi o sam fakt, słowność i zaufanie czego brakuje użytkownikowi Drek. Nie polecam kontaktów z tą osobą uważajcie na niego i jego poczynania. Powołuje się na burgmanię i na to że jest solidny a wcale tak nie jest. Post mój nie ma na celu szykanowanie kogoś tylko ma służyć jako ostrzeżenie przed naciąganiem innych burgmaniaków.Mimo wszystko życzę Drekowi sukcesów w życiu .

Odnośnik do komentarza

nic wypiął się

małe sprostowanie do opisu,w rozmowie telefonicznej kolega Drek zaproponował zwrot kosztów w kwocie 400zł plus 100zł za fatygę,dzisiaj zadzwonił do mnie i w miłej rozmowie potwierdził wpłatę,oczywiście o pozytywnym zakończeniu sprawy poinformuję i administratora poproszę o skasowanie tego postu i miłe stwierdzenie że forum BURGMANII jest najlepsze :D:):Jumpy::clapping:

Odnośnik do komentarza

Skoro jestem wywołany to z chęcią odpowiem. Fakt taki miał miejsce, choć kolega Limmp pewne fakty poprzekręcał. Nałożyło się tutaj kilka zdarzeń. Najważniejszy fakt to jest taki,że nastąpiła zmiana planów długo - weekendowych. Fakt 1 - chęć zakupu nastąpiła. Fakt 2 kolega Limmp powiedział, że zamierza wymienić olej w następnym tygodniu (reszta według rozmowy była wymieniona) doszło 2 setki płynu w chłodnicy, poprosiłem o wcześniejszą wymianę oleju. Fakt 3 zmiana planów. Fakt 4 info, żeby nie nabywać tego sprzętu od znawców. Fakt 4 To ja powiedziałem koledze Limpp, SAM Z WŁASNEJ WOLI , że pokryje koszty fatygi. I dorzucę 100 zł za problem CHOĆ NIE MUSIAŁEM, przecież i tak zamierzał to zrobić. Fakt 5 telefony od kolegi Limppa z różnych numerów i na jeden z nich wysłałem info, że przelew wyjdzie już po moim powrocie w poniedziałek 06.05 i tak się stało rano. Podkreślam jeszcze raz sam się spytałem koledze Limppowi jakie koszty poniósł i że chcę się zachować OK to je pokryje plus dorzucę 100zł.

Odnośnik do komentarza

nie mam zamiaru z kolegą łapać się za słówka czy były to dwie setki płynu,czy kolega sobie życzył demontaż ksenonów i przegląd,chodzi mi bardziej o to że u nas w sezonie są kolejki na zrobienie profesjonalnie coś przy skuterze na szybko nie jest łatwe,a uzgodnienia które omawialiśmy przez telefon wykonałem zgodnie z obietnicą mając na uwadze wyjazd 6tys km,a obietnica że wszystko ogarnę na 100 procent na czas aby można wyruszyć w trasę a pewnych rzeczy bym nie robił przyszłemu kupującemu dajmy na to z allegro,po prostu poświęcony czas na przygotowania i powołanie się na forum BURGMANIA jest wiarygodne no ale tak bywa czasami coś nie dochodzi do skutku z różnych przyczyn ale jesteśmy dorośli i może gdzieś się spotkamy więc po co na siebie patrzeć wilkiem,to tyle są telefony ,maile,pozdrawiam z wyrazami szcunku Limmp1

Drek znawcą nie jestem tylko użytkownikiem maxiskuterów jak i hobbystą i trochę czasu na forum tak jak i ty,wiem że odpowiedzialnośc szczególnie na forum sprzedając maxiskuter jest duża fakt nie ukrywam że dzwoniłem z innego numeru niż mój ale z identyfikacją a nie z zastrzeżonego ale czy to ma znaczenie ,mój numer nie jest tajemnicą ani mail uważam że jak potrzeba to tak jak dzisiaj zadzwoniłeś na odpowiedni numer znany tobie i odebrałem telefon nie odrzucając i nie unikając rozmowy w końcu jesteśmy dorosłymi osobami i wszystko można ogarnąć to tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

kolejki na zrobienie profesjonalnie coś przy skuterze na szybko nie jest łatwe,

Wymianie uległ olej plus demontaż ksenonów bo przecież reszta miała być ok. A wymianę dokonał kolega przecież, według rozmowy. Jakie rzeczy by nie były zrobione dla allegro ? Sam zapewniałeś, że olej będzie wymieniony w następnym tygodniu. Dzwoniłem dzisiaj na numery kolejne z których dzwoniłeś i przypomniałem sobie, że ten z muzyką "Weekend ona tu jest" jako sygnał oczekiwania, to jest ten pierwszy. A nie dzwoniłbym nawet gdyby nie ten ten topic bo kase wysłałem rano zgodnie z info. Łapać za słówka? Proszę pisz od początku fakty i prawdę jak było. Koniec tematu dla mnie.

P.S. Czekam na słowo: przepraszam

Odnośnik do komentarza

ty czekasz na słowo przepraszam dziwne nie ja namieszałem -więc przepraszam że poświęciłem czas swój i kogoś na przygotowanie skutera dla ciebie zgodnie z umową telefoniczną tylko moim błędem było że nie pisałem z tobą maili bo byłby ślad,a o drobiazgi i łapanie się za słówka nie ma sensu,tak jak napisałeś w swoim poście że sprawy się tobie skomplikowały a nie u mnie,szkoda ciągnąć bezsensowne dyskusje i przepychanki słowne,temat po załatwieniu pozytywnym do zamknięcia,tylko w moim przypadku naiwność wykazała górę nad rozsądkiem i jest nauczką dla mnie i innych na przyszłość w tego typu transakcjach przez telefon ,wszystkiego dobrego dla ciebie udanego sezonu pozdrawiam Limmp1

witam ponownie kolega zrobił przelew zachował po czasie się jak należy,admina w związku z tym proszę o zamknięcie tematu,pozdrawiam Limmp1

Odnośnik do komentarza

Jeśli dostanę info od Dreka, że zgadza się na zamknięcie. W takim, dość nietypowym przypadku, obie strony muszą wyrazić na to zgodę.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,Drek nadal zachowuje się niestosownie.Pomimo przyznania się do błędu na forum co potwierdza też przesłanie mi na konto należnej kwoty to w dniu dzisiejszym o godzinie 00..12 nęka mnie sms a zarazem straszy smsem o treści:

"Przepraszam ze tak pozno ale dopiero co wrocilem. Rozmawialem dzisiaj z moimi prawnikami. Zostala naruszona moja godnosc osobista zgodnie z art 216 ustawy z dnia 06.06.97 kodeks karny Dz.U. Nr 88 poz 553. Oraz Sad Najwyzszy ichwala SN KZP 5/97. Jezeli nie napiszesz na forum www. burgmania.netprzeprosin calkowitych za topic "uwaga .,," sprawa zostanie skierowana do Sadu Rejonowego wlasciwego dla miejsca zamieszkania poszkodowanego. Prosze to potraktowac powaznie. Wiadomosc zostaje wyslana z tel. z ktorego nastapil kontakt i gdzie zostaly zarchiwizowane wszystkie kontakty. Pozdrawiam"

Ja nie jestem prawnikiem, ale w prawie Polskim jest tak że zawsze sprawę prowadzi Sąd czy Prokuratura czy Policja zgodnie z miejscem popełnienia ewentualnego przestępstwa. Więc jeżeli takowe zaistniało to właściwym Sądem dla miejsca popełnienia przestępstwa jest Sąd w Płocku. Drek pisze że sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania poszkodowanego. Czyżby to miejsce popełnienia przestępstwa było w miejscu zamieszkania Drek-a? Czegoś tu nie rozumiem więc podejrzewam że ja jestem albo za głupi do całej sprawy albo za inteligentny. Odnośnie przeprosin Dreka-a to przepraszałem we wcześniejszych wpisach za poświęcony czas, naiwność i swoją głupotę oraz fakt że zaufałem jak staremu burgmaniakowi, który powoływał się na forum za solidnego forumowicza. Temat po wpłaceniu pieniędzy sam zamknąłem i uważałem za niezaistniały. Niestety Drek nie uważa tak samo mimo tego, więc temat powraca ponownie. Wysyłanie smsów o godzinie po 24-tej w nocy uważam za niestosowne, przecież nie była to sprawa życia i śmierci. Tak jak przy każdym wpisie życzę wielu sukcesów i spokojności dla Drek-a.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No robi się ciekawie, czegoś takiego to chyba jeszcze nie było tu ! :photo: No ale moim skromnym zdaniem to troszkę wstyd, i chyba przyłączyłbym się do prośby czaro69.

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłem tak jak pewnie wielu forumowiczów by zrobiło min. czaro69. Po załatwieniu sprawy wystąpiłem o zamknięcie tematu i administrator zamknął temat. Jednakże Drek ciągnie temat dalej z nieznanych mi powodów. W związku z tym postanowiłem temat odnowić. Tak jak przy każdym wpisie życzę wielu sukcesów i spokojności dla Drek-a.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeżeli post #1 i post #4 są zgodne z prawdą, to ja nie rozumiem o co chodzi Drekowi. Rozumiem natomiast limmp1.

Odnośnik do komentarza

Sprawa załatwiona, wyjaśniona z kolegą Drek wyjaśniliśmy sobie telefonicznie wszelkie wątpliwości, sprawę uważam za rozliczoną i załatwioną w 100%. Jeżeli kolega Drek wystąpi o zamknięcie tematu do administratora ja jestem za. Tak jak przy każdym wpisie życzę wielu sukcesów i spokojności dla Drek-a.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

dr. big chyba się zestarzał !w00t

" kończ waść, wstydu oszczędź " nam wszystkim, zresztą.

To są dorośli faceci i sami muszą sobie dać radę, bez wciągania w ich batalię kilkutysięcznej rzeszy forumowiczów burgmanii. A jeżeli, odpukać, dojdzie do rozprawy sądowej to też będziemy to śledzić?

ps.

dla wszystkim moich wielbicieli:

temat zamykam

edit:

idealnie się wstrzeliłem

Odnośnik do komentarza

No coż, każdy się starzeje. Jak już wcześniej napisałem, jeśli dostanę info o zamknięciu tematu przez OBIE strony, to tak zrobię. Jedna strona konfliktu mi nie wystarcza.

PS. Dla nie rozumiejących: np. można napisać o kimś dużo dziwnych rzeczy i od razu poprosić admina o zamknięcie tematu. Moim zdaniem nie jest to właściwe. Jak już na łamach forum mieliśmy wyjątkową nieprzyjemność przeczytać o "A", to poczekajmy na krótkie "B" i DEFINITYWNE zakończenie sprawy za porozumieniem i info od OBU stron.

(...)" kończ waść, wstydu oszczędź "(...)

Wszyscy chętnie ten wątek czytają, ale ... :frusty: ... To pewnie tak jak z tabloidami, każdy niby potępia, ale sprzedają się jak "swieże bułeczki" :D ... Przewrotności ludzka ;) ...

Tu temat się zaczął ( a nie na privie), to niech tu się definitywnie skończy.

PS. Do zainteresowanych: Cytowanie prywatnych maili i innych prywatnych SMS- ów nie powinno mieć na forum publicznym miejsca! To tak w ramach ogólnej "ogłady" ... Polecam zapoznanie się z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Savoir-vivre

Odnośnik do komentarza

Sprawa załatwiona, wyjaśniona z kolegą Drek wyjaśniliśmy sobie telefonicznie wszelkie wątpliwości, sprawę uważam za rozliczoną i załatwioną w 100%. Jeżeli kolega Drek wystąpi o zamknięcie tematu do administratora ja jestem za. Tak jak przy każdym wpisie życzę wielu sukcesów i spokojności dla Drek-a.

Sprawa załatwiona, wyjaśniona z kolegą Limmp. Sprawa załatwiona w 100%. Życzę wielu sukcesów i udanego sezonu dla Limmpa. Proszę zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...