Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wybieram się do...


Tony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja trasa ,o której wspominałem ma 170 km.

Może znajdzie się ktoś chętny,chyba,że uważa się ją za NUDNĄ

Jakby coś-dajcie znać

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bingo72

    306

  • Ghandi

    286

  • wladimir

    173

  • Radiolog

    135

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Początek objazdu od 10.00 (niedziela, 6.lipca)

Witam,

moja trasa ,o której wspominałem ma 170 km.

Może znajdzie się ktoś chętny,chyba,że uważa się ją za NUDNĄ

Jakby coś-dajcie znać

to chyba już po trasie??

Odnośnik do komentarza

Witam,

wcale, że nie. Można się w nią wybrać w najbliższą niedzielę.

Przy V max = 80 km/h z małymi przerwami wyniesie jakieś 4 lub maksymalnie 5 godzin.

Nie chodzi o to,żeby jechać szybko,tylko dla relaksu, dla jednych po pracy, dla innych przed pracą a jeszcze dla innych do towarzystwa.

Co Pan na to,Panie criskrakow?

Może być też w drugą stronę:

Bochnia - Nowy Wiśnicz - Limanowa - Dobra - gmina Mszana Dolna (kierunek na Wiśniową) - Wiśniowa - Dobczyce - Gdów - Targowisko - Bochnia

Trasa równa w przybliżeniu 170 kilometrów,

Polecam,

Czy są chętni

?

Odnośnik do komentarza

Chęci są ale pogoda nas nie rozpieszcza. myślę żeby przeczekać deszcz i zaplanować wyjazd np. w następnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Może pogoda będzie łaskawa.Nigdy nie wiadomo.Po przebudzeniu,gdy pogoda jest lipna,toczłowiek nie ma chęci się nigdzie wybierać.

Gdy aura jest ok,to można się wybrać.

Ale co wtedy,jak w miejsu wyruszenia jest słonecznie i ciepło a np100km dalej pogoda się zmienia( np pada deszcz,zimno,itp)?

Ani jechać dalej,ani wracać.Trzeba przeczekać.Zapewne na jakimś CPN-ie z knajpką w pobliżu albo jakimś sklepie na tym samym obiekcie.

Pogody nigdy nie można przewidzieć a zwłaszcza w górach

Odnośnik do komentarza

Chyba najgorzej jest wyruszyc. Przynajmniej ja tak mam. Jak juz zlapie po drodze, to trudno - Jedzie sie dalej :)

Wlasnie dlatego ostatnie dwa srodowe spotkania odpuscilem, bo wychodzac z pracy przed 18 walilo zabami z nieba :( , tym samym srednia przyjemnosc na moto jechac.

Ale... wracajac do meritum .. niedziela zdaje sie ma byc ok.

Ewentualnie alternatywna trasa o podobnej dlugosci to Krakow - Skala - do Bobolic, z powrotem przez Ogrodzieniec Olkusz powrot.

Odnośnik do komentarza

Chętnie bym się gdzieś wybrał ale przelotowa 60km/h, i to licznikowe, na 50cc to jednak trochę za mało ;) Może za rok na czymś większym :D

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem dzisiaj z Władziem, on proponuje wyjazd na południe. Kierunek do uzgodnienia- Wisła, Żywiec, Koniaków mniej więcej te okolice. Marcin wydaje mi się, że są to fajniejsze trasy niż koleiny do Olkusza. Proponowana godzina wyjazdu to 9.30 ze stacji paliwowej Kurka pod Myślenicami. Kraków mógłby się ewentualnie spotkać na Orlenie przy wyjeździe z miasta ul. Zakopiańska godz. 9.00. Jeżeli jest ktoś chętny piszcie. Pogoda ma być ładna Władek jedzie na pewno, ja jak ręka mi pozwoli-wczoraj stłukłem dłoń- to też jadę.

Odnośnik do komentarza

Ja nie bardzo mam jutro czas na dluzsza jazde :(

Dlatego chyba rozdzielimy grupy :(

Ja pojade smignac trase morgana2000.

Jesli jest ktos chetny bede o 10 na stacji PetroTar, tuz przed Raba , w Targowisku po prawej stronie jadac w strone tarnowa.

Odnośnik do komentarza

W niedzielę o 10 będę na Orlenie w Mszanie Dolnej. Wybieram się z 8-letnim synem. Trasa ze względu na młodego raczej krótka. Pojedziemy w stronę Limanowej przez Jurków, Słopnice. Potem do Limanowej trasą wyścigu górskiego. Jak nie będzie burzowo to w stronę jeziora Rożnowskiego. Tam objedziemy całe jezioro i do domu. Jak ma ktoś ochotę to zapraszam. Jak zwykle zabrać kubki na kawę. Popas gdzieś na trasie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli można,to ja chętnie; może coś takiego:

1.) Bochnia - Brzesko - Gnojnik - Czchów - Zakliczyn - Gródek nad Dunajcem (Z. oraz G.n.D.-droga drugorzędna i chyba bardziej malownicza) - Nowy Sącz - Chełmiec ( z N.S. w str.Chełmca kilka serpentyn) - Limanowa - Żegocina - Nowy Wiśnicz - Bochnia i do domu.

2.) Bochnia - Nowy Wiśniczcz - Żegocina - Limanowa - Chełmiec - Nowy Sącz - (do uzgodnienia: a.)przez Łososinę Dolną - Czchów - Gnojnik - Brzesko - Bochnia; b.) przez Gródek n. Dunajcem - Zakliczyn - Wojnicz - Brzesko - Bochnia - Dom; c.) lub przez: Gródek nad Dunajcem - Zakliczyn - Jurków (droga na Czchów - Gnojnik - Brzesko - Bochnia - Dom

3.) Bochnia - Brzesko - Gnojnik - Czchów - łososina Dolna - Nowy Sącz - grybów - Bobowa - Ciężkowice - Gromnik - Tuchów - Tarnów - Wojnicz - Brzesko - Bochnia (odcinek Tarnów - Bochnia możnaby przejechać autostradą).

To są moje propozycje.

Którą możliwość wybierasz?

Pojedziesz sam,czy jeszcze ktoś się z Tobą zgarnie?

Może kolega Marcin-Kraków?

P.S.

Przypominam o prędkości spacerowej ( V-max.= 80km/h),ponieważ mam tylko sprzęt 125cc.

Poza tym jazda ma być przyjemnością a nie DANCE MACABRE (igraniem ze śmiercią, dosł. taniec śmierci)

Pozdrawiam i mam nadzieję że do niedzieli.

Jakby coś spotkanie - zbiórka na PETRO - TARZE w Targowisku,tak jak poprzednio.

Czekam na odpowiedź (morgan2000@poczta.fm , tel.692-234-213)

Rysiek

Chyba,że zabierasz się razem z Ghandim?

Pojechałbym,ale nie wiem gdzie jest ten Orlen w Mszanie Dolnej.

Poza tym mnie bliżej do Petro-Taru na E-4

Chyba,że się stykniemy w drodze,bo ja też planuję nad Jezioro Rożnowskie.

Odp.

Odnośnik do komentarza

Kawa zapakowana + gulasz z Węgier.

Plan trasy na jutro:https://www.google.pl/maps/dir/49.6833478,20.0534202/49.6733119,20.1566638/49.6777997,20.2497285/49.6807587,20.2809229/49.6805643,20.2872743/49.6810364,20.2943554/49.626954,20.3508008/49.7554417,20.7464104/49.7619704,20.6640064/49.7228574,20.404057/@49.6466263,20.4209324,12z/data=!4m22!4m21!1m0!1m0!1m0!1m0!1m0!1m0!1m5!3m4!1m2!1d20.415989!2d49.7023572!3s0x47161cd05b37a2a1:0x89bac680c4579c73!1m0!1m5!3m4!1m2!1d20.0553501!2d49.6820277!3s0x47160c72d9d8da37:0xc65f07b6b3e6244!1m0!3e0

Morgan, dzięki za wyjaśnienie co to jest DANCE MACABRE :blush:. Ja z prowincji to dziękuje że internet dochodzi. Wodę też mam i myjemy się codziennie. Mszana Dolna jest na południe od Krakowa. Południe na mapie jest zawsze na dole mapy. Orlen jest na wjeździe do Mszany Dolnej od strony Lubnia, po lewej stronie. Lewa strona to ta która na kierownicy nie ma manetki gazu. A wjeżdżając do Mszany Dolnej od Kasiny Wielkiej kierujesz się w stronę centrum. Przejeżdżasz pierwsze światła prosto, na drugich też prosto (tak, tak mamy sygnalizację świetlną ) Po przejechaniu około 1 km ( drugie światła) Orlen jest po prawej stronie i analogicznie, prawa strona jest po tej samej stronie co manetka gazu przy kierownicy ( nie dotyczy wersji ang.) :frusty:.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za niezwykle łopatologiczne wyjaśnienie.

Jak zdążę na 10:00,to dołączę na skrzyżowaniu drogi 98 i 963 (na Kasinę Wlk).

Jeżeli nie,to życzę spokojnej i bezpiecznej drogi.

Odnośnik do komentarza

Szanowny Panie Ghandi,

z tego co wiem nie będziecie na mnie czekać a ja nie zamierzam czekać na Was,aż zrobicie kółko i wrócicie.

Z tego raczej prosty wniosek,że zrobię swoją trasę.

Rano chcę iść do kościoła (na mszę,rzecz jasna), msza skończy się o 8:00 a zanim dojadę tą swoją Majką 125 do Mszany minie

ok.1,5 - 2H.

Nie chce mi się gnać z wywalonym jęzorem.

Mimo wszystko chcę jeszcze trochę pożyć.

Poza tym jaka pewność,że się akurat nie rozminiemy?

Zrobię jakąś swoją trasę (być może również nad Jezioro Rożnowskie),porobię trochę zdjęć i tyle a Wam wszystkim życzę

SZEROKOŚĆI i udanej wyprawy

Odnośnik do komentarza

Melduję szczęśliwy powrót do miejsca zamieszkania bez strat własnych w zdrowiu i sprzęcie nie licząc naruszonej apteczki oraz użądlenia przez pszczołę. Dzięki i do następnego.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich,

tym razem jako odszczepieniec także zrobiłem swoją trasę i bez problemów i bezpiecznie wróciłem do domu.

Dołożyłbym mapę z moją odbytą tasą,ale ponieważ nie wiem jak jąumieścić, to piszę:

Targowisko - Książnice - Gdów - kilka dziur - Dobczyce - Wiśniowa - (skrzyżowanie dróg 963 i 98) - Dobra - Limanowa - (kilka dziur) - Chełmiec - Nowy Sącz.

Po odpoczynku: Z Nowego Sącza - Gródek nad Dunajcem - Rożnów - Dzierżany - Borowa - Stróże - Filipowice - Czchów - Gnojnik - Kobyle - ochnia(droga nr 965)

Swoim tempem, w do końca nie znane 7h,od 10:00

Trasa udana.

Pozdrawiam

cd:na końcu jest Kobyle - Bochnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...