Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gietrzwałdzie k/Olsztyna


Bulba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • eMKa

    7

  • kropi

    6

  • Jerry_R

    6

  • Bulba

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Rozpoczecie sezonu w Czestochowie jest juz tak zakorzenione w swiadomosci motonitów, ze zmiana miejsca raczej sie nie przyjmie.

To tak jak by ktos chcial przenoscic przystanek woodstock.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ale numer szczena.gif Ale jak dla mnie to super Część duchowa pozostaje i o to chodzi a droga do Olsztyna fajniejsza niż do Częstochowy. A może uda się na dwa dni skoczyć.

Odnośnik do komentarza

"Nie wierzę w prawdziwość tego ogłoszenia. To jakiś fake.

Gdzie jest oryginana strona zlotu gwiażdzistego / katyńskiego rajdu?"

ale zanim nacisnąłem "dodaj odpowiedź" poszperałem i :

http://www.rajdkatynski.net/ - tu jest to samo. Ja chyba śnię. Teraz to już mogę uwierzyć w koniec świata w 2012 roku i że w sobote trafię szóstke w totka. Najbardziej katolicka impreza (motocyklowa) która była w najbardziej katlickim miejscu, wynosi się z Jasnej Góry. Chyba nie wyjdę ze zdumienia do końca łikendu.

Ale gdyby sie to okazało prawdą, razem z kumplami z pracy, z którymi już 3 lata jeździmy, jadę do Olszyna. W końcu z W-wy to prawie żadna różnica.

Odnośnik do komentarza

Tak, to prawda.

Otrzymałem informację i potwierdzenie od Organizatora.

Zlot Gwiaździsty w tym roku w Gietrzwałdzie. GPS 53°44'54.023"N, 20°14'4.092"E lub 53.74834°N, 20.23447°E

Panu Prezydentowi Częstochowy - dziękujemy!

Odnośnik do komentarza

eMKa, czy w Gietrzwałdzie bywają uroczystości z taką masą pielgrzymów? Czy sanktuarium wytrzyma napór takiej chmary gości?

Zastanawiam się też nad przyczynami i skutkami w Częstochowie. Skutkiem będzie spadek wykorzystania noclegów i jadłodajni. Na pewno jakiś niemały procent pielgrzymów/zlotowiczów korzystało z moteli itp. Domyślam się, że niektórzy właściciele takich przybytków bedą "zobowiązani" władzom miasta za pozbycie się klienteli. A moze to będzie nieodczuwalne?

Zastanawiam się, czy w ogóle była jakaś komunikacja pomiędzy organizatorami zlotu i władzami miasta. Mam duży szacunek dla organizatorów zlotu, ale znam ich (to prawda: dość płytko) ze skrajnych poglądów. Może tu emocje wygrały, może za mało było wymiany informacji? Moze chceli na siłe pokazać, jaki to Pan Prezydent jest be, może nie dali Mu szansy na zreflektowanie się? Zmiana lokalizacji to dość powaznya decyzja, czy nie podjęto jej zbyt pochopnie? Pan Prezydent Częstochowy z pewnoscią nie został "przyniesiony w teczce", ale wybrała go jakas większość wyborców lokalnych. Może mieć poglądy odmienne, ale na pewno łeb na karku też ma. Czy byłby tak durny, żeby swoimi decyzjami wyrzucić zlot?

A może w Częstochowie są tez osoby, którym ten zlot nie pasował i wreszcie dopieli swego. Moze to nei głupota, ale przemyslana decyzja? Nie wszystkim musi się podobać taka "impreza". W Polsce mieszkają rózni ludzie o różnych poglądach i sympatiach / antypatiach.

Co o tym myślissz prywatnie eMKa?

Odnośnik do komentarza

eMKa, czy w Gietrzwałdzie bywają uroczystości z taką masą pielgrzymów? Czy sanktuarium wytrzyma napór takiej chmary gości?

Zastanawiam się też nad przyczynami i skutkami w Częstochowie. Skutkiem będzie spadek wykorzystania noclegów i jadłodajni. Na pewno jakiś niemały procent pielgrzymów/zlotowiczów korzystało z moteli itp. Domyślam się, że niektórzy właściciele takich przybytków bedą "zobowiązani" władzom miasta za pozbycie się klienteli. A moze to będzie nieodczuwalne?

Zastanawiam się, czy w ogóle była jakaś komunikacja pomiędzy organizatorami zlotu i władzami miasta. Mam duży szacunek dla organizatorów zlotu, ale znam ich (to prawda: dość płytko) ze skrajnych poglądów. Może tu emocje wygrały, może za mało było wymiany informacji? Moze chceli na siłe pokazać, jaki to Pan Prezydent jest be, może nie dali Mu szansy na zreflektowanie się? Zmiana lokalizacji to dość powaznya decyzja, czy nie podjęto jej zbyt pochopnie? Pan Prezydent Częstochowy z pewnoscią nie został "przyniesiony w teczce", ale wybrała go jakas większość wyborców lokalnych. Może mieć poglądy odmienne, ale na pewno łeb na karku też ma. Czy byłby tak durny, żeby swoimi decyzjami wyrzucić zlot?

A może w Częstochowie są tez osoby, którym ten zlot nie pasował i wreszcie dopieli swego. Moze to nei głupota, ale przemyslana decyzja? Nie wszystkim musi się podobać taka "impreza". W Polsce mieszkają rózni ludzie o różnych poglądach i sympatiach / antypatiach.

Co o tym myślissz prywatnie eMKa?

O właśnie o tym myślałem czytając info o przenosinach. Co takiego sie stalo, że organizatorzy podjęli decyzje o zmianie lokalizacji? Ja akurat sie nie wybieram ale wielu moich znajomych owszem. Prywatnie myślę, że Czestochowa to odpowiednie miejsce na takie spotkania ale i inne miejsca są dobre. Wszak, miejscs nie jest najważniejsze tylko to co sie robi i w tym przypadku po co się jedzie. No trudno, decyzja podjeta. Trzeba poczekać na reperkusje i skutki.

Odnośnik do komentarza

O właśnie o tym myślałem czytając info o przenosinach. Co takiego sie stalo, że organizatorzy podjęli decyzje o zmianie lokalizacji? Ja akurat sie nie wybieram ale wielu moich znajomych owszem. Prywatnie myślę, że Czestochowa to odpowiednie miejsce na takie spotkania ale i inne miejsca są dobre. Wszak, miejscs nie jest najważniejsze tylko to co sie robi i w tym przypadku po co się jedzie. No trudno, decyzja podjeta. Trzeba poczekać na reperkusje i skutki.

Mam mieszane uczucia, byc moze prezydent chcial dobrze, mam nadzieje, ze strony sie dogadaja. Teraz standardem na wiekszosci duzych imprez sa sceny, kioski z jedzonkiem itp.

Dla mnie niestety troche za daleko jest do Gierzwałta

Odnośnik do komentarza

eMKa, czy w Gietrzwałdzie bywają uroczystości z taką masą pielgrzymów? Czy sanktuarium wytrzyma napór takiej chmary gości?

Zastanawiam się też nad przyczynami i skutkami w Częstochowie. Skutkiem będzie spadek wykorzystania noclegów i jadłodajni. Na pewno jakiś niemały procent pielgrzymów/zlotowiczów korzystało z moteli itp. Domyślam się, że niektórzy właściciele takich przybytków bedą "zobowiązani" władzom miasta za pozbycie się klienteli. A moze to będzie nieodczuwalne?

Zastanawiam się, czy w ogóle była jakaś komunikacja pomiędzy organizatorami zlotu i władzami miasta. Mam duży szacunek dla organizatorów zlotu, ale znam ich (to prawda: dość płytko) ze skrajnych poglądów. Może tu emocje wygrały, może za mało było wymiany informacji? Moze chceli na siłe pokazać, jaki to Pan Prezydent jest be, może nie dali Mu szansy na zreflektowanie się? Zmiana lokalizacji to dość powaznya decyzja, czy nie podjęto jej zbyt pochopnie? Pan Prezydent Częstochowy z pewnoscią nie został "przyniesiony w teczce", ale wybrała go jakas większość wyborców lokalnych. Może mieć poglądy odmienne, ale na pewno łeb na karku też ma. Czy byłby tak durny, żeby swoimi decyzjami wyrzucić zlot?

A może w Częstochowie są tez osoby, którym ten zlot nie pasował i wreszcie dopieli swego. Moze to nei głupota, ale przemyslana decyzja? Nie wszystkim musi się podobać taka "impreza". W Polsce mieszkają rózni ludzie o różnych poglądach i sympatiach / antypatiach.

Co o tym myślissz prywatnie eMKa?

eMKa do tablicy! whist

Prywatnie myślę, że w Gietrzwałdzie "bywają uroczystości z taką masą pielgrzymów" i "wytrzyma napór takiej chmary gości".

Ja również, tak jak Ty, mam szacunek dla organizatorów zlotu choć znam ich bardzo dobrze. Szanuję ich poglądy (i nie tylko ich bo jestem tolerancyjny).

Myślę, że w swoim pytaniu zawarłeś przypuszczenia zakładające złą wolę organizatora Zlotu Gwiaździstego (Moze chceli na siłe pokazać, jaki to Pan Prezydent jest be, może nie dali Mu szansy na zreflektowanie się? Zmiana lokalizacji to dość powaznya decyzja, czy nie podjęto jej zbyt pochopnie?),

oraz założyłeś dobrą wolę prezydenta Częstochowy (Pan Prezydent Częstochowy z pewnoscią nie został "przyniesiony w teczce", ale wybrała go jakas większość wyborców lokalnych. Może mieć poglądy odmienne, ale na pewno łeb na karku też ma. Czy byłby tak durny, żeby swoimi decyzjami wyrzucić zlot?).

Przedstawiłeś również hipotezę spisku (A może w Częstochowie są tez osoby, którym ten zlot nie pasował i wreszcie dopieli swego. Moze to nei głupota, ale przemyslana decyzja? Nie wszystkim musi się podobać taka "impreza").

Myślę, że masz podstawy, żeby dokonywać takiego (asymetrycznego) zestawienia hipotez. Jeśli nie masz - dopuszczasz się manipulacji. Czy uświadomionej? - nie wiem. Mam nadzieję, że nie.

Tak myślę prywatnie i "publicznie" ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Brrr...kmodzele, powinna Ci w tym momencie ścierpnąć skóra na plecach whist

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza

:);) totalne załamanie jak dowiedziałem się o przeniesieniu rozpoczęcia sezonu z Częstochowy do Gietrzwałdu !yeah już wiem, że to nie żart ale co teraz zrobić?!

Kasa odłożona na paliwo, maxi przygotowany...a tu taka żałosna niespodzianka whist

Ta wiadomość dla większości motocyklistów jest jak !pomidor

ok. 500km które bym miał do przjechania to jest dla mnie za dużo !placz

Jeżeli zauważe, że większość będzie jechać na mazury to w tym roku odpuszczam, ale jeżeli będe widział że spora grupa osób będzie dalej przy tradycji to jade na JG!

Odnośnik do komentarza

O cholera, 250 w jedno, 250 w drugo... Chyba ze potraktowac temat jako dwudniowy z założenia i przy okazji przetestować namiocik :) Tak czy inaczej, decyzja organizatorów trochę zaskakująca, ale szanuję ją zakładając, że była przemyślana. Trochę szkoda, że nie znaleziono jakiegoś miejsca bliżej centrum, dla ludzi z południa to już niezły hektar.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że dyskusja o powodach przenosin Zlotu Gwiaździstego w tym wątku nie jest OT. Dlatego ośmielam się o tym pisać.

eMKa, mnie po prostu interesuje co się tak naprawdę za tymi przenosinami kryje. I się głośno zastanowiłem.

Z oswiadczenia Organizatorów Zlotu czytamy o powodach. Nie mam powodu by temu nie wierzyć. Ale prawda to nie wszystko. Może druga strona "konfliktu" też ma swoją prawdę? O której oczywiście Organizatorzy Zlotu nie napiszą.Chyba dla wszystloch jest oczywisste, że jest to wyrażenie punktu widzenia Organizatorów. Pan Prezydent Czestochowy nie jest burgmaniakiem i nie ma go tutaj, nie napisze nam nic o powodach.

Możesz mnie traktować jako adwokata diabła, albo mieszającego kijem dla frajdy. Nie mam takich intencji. Ot, po prostu szczerze mnie ciekawi co się tak naprawdę kryje pod przenosinami.

Organizatorzy mają (to moje subiektywne odczucie) alergię na "czerwonych". Nie mówię, że nie zasłużoną. Ja szufladkuję ludzi podług tego, jak mnie wychowano.

To co widzimy w w polityce w tv, to po prostu efekt braku porozumienia, braku próby porozuzmienia. Wielu polityków już chyba zapomina po co są politykami, zajmują się skakaniem sobie do gardeł. Martwię się, że taka "atmosfera" udzieliła się decydentom w kwestii Zlotu.

Moze po prostu zabrakło komuś cierpliwości i dobrej woli?

Ponieważ sądzę, że jesteś dużo bliżej organizatorów, może wiesz co i jak. Ciekawi mnie jak Ty oceniasz intencje prezydenta. Moze podasz więcej informacji lub choć ploteczek?

Troszkę mi to wszystko wygląda na "to ja zabieram swoje zabawki i odwracam się plecami". Martwię się, że to tak mogło być. Napisz, że tak nie było. Proszę.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wcześniej: jadę do Gietrzwałdu na Zlot Gwiaździsty.

Informacje zawarte w oficjalnym oświadczeniu organizatora są dla mnie wystarczające. Jeśli ktoś odczuwa niedosyt - można dopytać prezesa stowarzyszenia MMRK lub prezydenta Częstochowy.

PS. To, że odpowiedziałem na forum na Twoje prywatne pytanie jeden raz, nie oznacza, że możesz mnie "przepytywać na okoliczność" w nieskończoność. Do korespondencji służy PW. Jeśli będę chciał podzielić się swoimi prywatnymi przemyśleniami dotyczącymi tego czy innego problemu na forum - zrobię to bez "wywoływania do tablicy". Niniejszym wychodzę z "pokoju zwierzeń" bo robi się w nim duszno :) .

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wcześniej: jadę do Gietrzwałdu na Zlot Gwiaździsty.

Informacje zawarte w oficjalnym oświadczeniu organizatora są dla mnie wystarczające. Jeśli ktoś odczuwa niedosyt - można dopytać prezesa stowarzyszenia MMRK lub prezydenta Częstochowy.

PS. To, że odpowiedziałem na forum na Twoje prywatne pytanie jeden raz, nie oznacza, że możesz mnie "przepytywać na okoliczność" w nieskończoność. Do korespondencji służy PW. Jeśli będę chciał podzielić się swoimi prywatnymi przemyśleniami dotyczącymi tego czy innego problemu na forum - zrobię to bez "wywoływania do tablicy". Niniejszym wychodzę z "pokoju zwierzeń" bo robi się w nim duszno :) .

Tez jestem ciekaw czy bylo cos wiecej, bo jezeli TYLKO ustawienie kilku budek jest problemem, to nie jest to jak dla mnie wystarczajacy powod na obrazanie sie stron i przenosiny...

Odnośnik do komentarza

Pojęcie "kliku bud" jest wg. mnie dosyć ogólnym sformułowaniem.Komercję zobaczyć mogę w Licheniu.Niestety z roku na rok jest jej więcej też w innych sanktuariach i nie każdemu to pasuje(mnie osobiście nie). Od dziecka Cze-wa kojarzyła mi się z czymś innym.Ale może ja już stary jestem...

Odnośnik do komentarza

Lewi - Prawi

katolicy -muzułmanie

I tak oto polityka/religia(* ) dzieli zwolennikow 2oo. Moim zdaniem szkoda ze z iskrzenia na styku klasztor miasto rykoszetem oberwali motocyklisci.

Bo nie ulega wątpliwości ze organizator Zlotu wiekszy nacisk polozyl na religijny wymiar zlotu niz na integracje srodowiska.

Jego prawo i wola -Co tu ukrywac teraz kazdy sie musi opowiedziec jaki wymiar mialy dla Niego poprzednie Zloty i co wybiera.

Szkoda ze musimy wybierac, bo uwazam ze te 2 sprawy mozna bylo pogodzic.A tak pozostaje zazdroscic tym z Łodzi, bo oni maja wszedzie blisko :-)

Szerokosci i bezpiecznego smigania na caly sezon sie życzy dla wszystkich wierzacych ......... w Anioly Stroze :-D

* Niepotrzebne skreslic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...