Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Litwo, Ojczyzno moja...


boochos

Rekomendowane odpowiedzi

"Litwo, Ojczyzno moja..." - takimi słowami wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz, rozpoczął swoje dzieło "Pana Tadeusza" (z Alicją Bachledą-Curuś :lol: ). Jednak, jak wszyscy wiemy Mickiewicz - to Wielki Polak był...

Z tej to okazji pragnę zaprosić wszystkich na majową wycieczkę skuterową do sąsiadów, czyli na Litwę.

Cała impreza odbędzie się w dniach 03-05.05.2012.

Początek trasy - Suwałki (dla Burgmaniaków z dalszych rejonów, którzy chcieliby przyjechać dzień wcześniej mogę zarezerwować nocleg, w rozsądnej cenie, w okolicach Suwałk), następnie zwiedzanie klasztoru Wigry, lub odrazu przejazd na Litwę. Nocleg na Litwie to miejscowość Druskienniki, w której jest olbrzymi kompleks basenowo-saunowo-łaźniowy oraz CAŁOROCZNY, zadaszony stok narciarski. Do spania są dwie propozycje:

1.klik HOTEL AQUA - propozycja dość droga ale ma też swoje zalety

2.nocleg w tańszym miejscu + wejście do aquaparku z wykupieniem biletów - ma też swoje zalety, np spacer w pieknym parku nad Niemnem - bezcenne przeżycie

DSC06228.JPG

Generalnie wszystko jeszcze do ustalenia

Obok Druskiennik jest klik MUZEUM KOMUNIZMU, które możemy zwiedzić. Cały kompleks ma min wiele reliktów z poprzedniej epoki typu pomniki socrealizmu, które kiedyś - wielkie - stały na głownych placach Litewskich miast

DSC06245.JPG

dziś są śmiesznie małe whist

DSC06244.JPG

Następnie proponuję przeskok do stolicy - Wilna - tu zwiedzanie i nocleg. Do ustalenia w jakim hotelu.

Na trzeci dzień - dojazd do miejscowości TROKI i zwiedzanie pieknego zamku na jeziorze, dalej powrót do Polski.

Cała trasa - MAPKA

Bardzo proszę o wpisywanie się na listę chętnych, która będzie uaktualniana (mam nadzieję). Listę chciałbym zamknąć 31.03.2012.. Wszelkie sugestie mile widziane... !kisss

LISTA CHĘTNYCH:

1. boochos + aga

2. ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No Szymon ,Propozycja jest kusząca - tylko taka wycieczka może i trochę kosztować .Jak już Wiesz 1.05 rusz Rajd Polski LML i 02.05. ma przystanek w Ełku. Można by zacząć od 02.05 w Ełku ?, czyli dla osób z poza zarezerwować nocleg z grilem i cheers.gifband.gif

Co wy na to ? A może posta rzucić na ogólny? Rzucać propozycję!!!

Odnośnik do komentarza

Krzychu, dzięki za odzew. Jak najbardziej nocleg w Ełku połączony z majówką LML jest godny rozważenia - ba, myślę, że jest to świetny pomysł !OKK .

Co do kosztów - wstępnie mam zarezerwowane noclegi w Druskiennikach po 10 euro od osoby in-bed-emoticon.gif - bez wyżywienia. Tak, jak pisałem możemy wszystko jeszcze ustalić, bardzo proszę o propozycje - potem będzie coraz trudniej "przebierać" w ofertach.

Daj też info - jakie są koszty majówkicredit-card-emoticon.gif... PZDRW.

Odnośnik do komentarza

Hej. Szymon może daj informacje na temat tego wyjazdu na Litwe na regionalnym,ja go znalazłem przez przypadek...tylko może inny termin,bo ta majówka z LML może byc ciekawa,mieli jechac przez białystok,omineli,ale w ełku można sie spotkac,z noclegiem... !piwko whist

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Myślę , że Maki ma dobry pomysł. Ja z chęcią dołączył bym w Szeligach i następnego dnia pojechał z LML w stronę Olsztyna

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Adam dobrze układasz 02. 05. - Ełk -cheers.gif- band.gif - nocleg - i 03.05. powrót do OLSZTYNA na LML .

A co z wycieczką na LITWĘ która ma się zacząć 03.05 (start EŁK =====> LITWA ) ?????sadwalk.gifwhistling.gif

Krzychu, dzięki za odzew. Jak najbardziej nocleg w Ełku połączony z majówką LML jest godny rozważenia - ba, myślę, że jest to świetny pomysł thumbup.gif .

Co do kosztów - wstępnie mam zarezerwowane noclegi w Druskiennikach po 10 euro od osoby in-bed-emoticon.gif - bez wyżywienia. Tak, jak pisałem możemy wszystko jeszcze ustalić, bardzo proszę o propozycje - potem będzie coraz trudniej "przebierać" w ofertach.

Daj też info - jakie są koszty majówkicredit-card-emoticon.gif... PZDRW.

Jeśli chodzi o ceny w Ełku to myślę że nie będą kosmiczne (pewnie porównywalne do tych z sierpnia 2011 ) , ale te szczegóły to będę musiał omówić z organizatorem LML ,bo nie wiem czy on pobyt w Ełku już załatwia-twił czy czeka na mój odzew. Po niedzieli skontaktuję się z nim i wstępnie będę już coś wiedział.

Odnośnik do komentarza

(...) Można by zacząć od 02.05 w Ełku ?, czyli dla osób z poza zarezerwować nocleg z grilem i cheers.gifband.gif

Co wy na to ? A może posta rzucić na ogólny? Rzucać propozycję!!!

Hej. Szymon może daj informacje na temat tego wyjazdu na Litwe na regionalnym,ja go znalazłem przez przypadek...tylko może inny termin,bo ta majówka z LML może byc ciekawa,mieli jechac przez białystok,omineli,ale w ełku można sie spotkac,z noclegiem... !piwko :)

Panowie - nie wiem jak zmienić teraz dział temetyczny whist - poza tym, jak widzicie - różne są na ten temat pomysły... :lol:

Druga sprawa - myslę, że termin jest OK - majówka LML jest w Ełku 2 - 3. 05. , a wycieczka na Litwę startuje właśnie 03.05.2012. - więc spokojnie można zaliczyć obie imprezy. Z Suwałk do Druskiennik jest 95 km (i to bardzo spokojnym tempem - bez przekracznia prędkości dozwolonej hehe :P ) - wiec de facto - można się tam zakulać z Ełku w ok. 3 godzinki. Mam nadzieję, że uda sie to nam połączyć, aby tylko chęci były ("...sztoby diengi byli i ch... stajał!!!" - jak mówił radziecki poeta - NIE MYLIĆ Z WIESZCZEM NASZYM :D )

Myślę , że Maki ma dobry pomysł. Ja z chęcią dołączył bym w Szeligach i następnego dnia pojechał z LML w stronę Olsztyna

Adaś - szkoda, że nie możesz z nami na wschód :(:( - wszak i doświadczenie Twoje nam przydałoby się w tych rejonach...

!tut !tut Może ktoś z ekipy, która była na wycieczce "Litwa, Łotwa, Estonia" w last yearze zechciałby z nami odwiedzić jeden z krajów nadbałtyckich - ZAPRASZAM!!!

Odnośnik do komentarza

Ciao! Podglądnąłem temat.. i co prawda do Druskiennickich wód jeżdżą moi rodzice regularnie co roku jak to ja mawiam "na lewatywę" :) i bardzo sobie chwalą.

Ja bym chetnie tam podjechał z Wami ale muszę się opiekować Rajdem LML. Wtrąciłem się w Wasz watek bo chciałbym to elastycznie pod Was ułożyć. Na razie sprawa jest do dogrania więc ognisko-piknik możemy stawiać o dowolnej porze popołudnia lub wieczoru 2V. Mam tez prośbę aby ktoś od Was, kto będzie cały region w sprawie tego odcinka reprezentował skontaktował się z nami -LML Polska i na spokojnie dogralibyśmy szczegóły. Piszcie na

dominik.skurzak@lmlpolska.com

Cześć !

Odnośnik do komentarza

(...) ale te szczegóły to będę musiał omówić z organizatorem LML ,bo nie wiem czy on pobyt w Ełku już załatwia-twił czy czeka na mój odzew. Po niedzieli skontaktuję się z nim i wstępnie będę już coś wiedział.

Myślę, że MAKI (Ełczanin) - będzie po niedzieli się kontaktował z LML... :)

Odnośnik do komentarza

M...M...Mmm...Mmmop... Moplic g... g...gr...gratulacje :):jawdrop: - RZĄDZISZ!!! whist

Oczywiście gratulujemy i podziwiamy. !OKK Za taki wyczyn masz u mnie rozgrzewający drink w jakiejś litewskiej knajpce :wine:

Odnośnik do komentarza

Moplic oraz inni chętni - zapraszam raz jeszcze na 3dniowy rajd przez Litwę. Hotele, które są zajęte - Druskienniki 42€ za pokój 2osobowy ze śniadaniem, Wilno 66€ za pokój 2osobowy ze śniadaniem

Odnośnik do komentarza

START jest 3 maja 2012 r, rano w Suwałkach?

Paszport, sprawny pojazd z OC, kilkaset Euro - wystarczą?

Przyda się Zielona karta? Wyrabiać?

Odnośnik do komentarza

kmodzele - start , myślę, że około południa(żeby osoby spoza Suwałk mogły dojechac) z jakiejś stacji benzynowej w Suwałkach ( do ustalenia). Chyba, że ktoś chce przyjechac do Suwałk dobę wcześniej - służę pomocą ....

Wcześniej myśleliśmy o ewentualnym starcie z Ełku, żeby połączyc naszą wycieczkę z majówką LML - ale, jak czytam, LML jest odwołany... :ph34r:

Ja dodatkowo opłacę assistance na skuter, a jeśli chodzi o zieloną kartę, to się nie zastanawiałem - muszę spytac moją agentkę - co mi odpowie...

Gotówki trochę lepiej miec w LITACH, a reszta - karta..., EURO - nie wiem, czy tam korzystnie jest wymieniac?

Na chwilę obecną jadę ja z żoną, kolega Darek z żoną -Yamaha WILDSTAR(jest spoza forum, był ze mną na spocie w Ełku we wrześniu 2011). Dwóch burgmaniaków się jeszcze waha, może się zdecydują... - jeśli to czytają - to zapraszam , raz jeszcze ! !tut

Odnośnik do komentarza

Krzysiu po co Ci na Litwie paszport i ZK ? To tylko się przydaje na Białorusi :) Na Litwie tylko dowód i rozsądek na drodze (bardzo rygorystyczna policja której dziakuja Bohu w drodze do Druskininkai i Marijampole nie spotkałem). Postaram się Kumpla namówić na ten wyjazd (doszłoby 2 szt. Majki 250 razem w sumie to jak by 500 i na 2 gary??).

Odnośnik do komentarza

Pomimo mizernego zainteresowania propozycją wyjazdu na Litwę, ze strony Burgmaniaków, pragnę ochoczo donieść,iż trwają ostatnie przygotowania do wyruszenia w traskębrzuszki.gif.

Na szczęście - skusiło się kilku kolegów motocyklistów spoza forum !OKK

Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować plany - baseny i SPA w Druskiennikachbasen2.gif

oraz coś dla ducha w Wilnie i Trokach rze%25C5%25BAba.gif

Na 1(słownie - JEDEN) !scooter mają przypadać 3(TRZY)safe-motorcycle-emoticon.gif

Nie wiem czy będzie zatem sens przedstawiania relacji z wyjazdu na forum MAXISKUTEROWYM :):P:( , z drugiej jednak strony, wierzę, że może ktoś z Was - po obejrzeniu fotek (mam nadzieję, że będzie co pokazywać :D )skusi się w przyszłości na wspólny wypadzik na skuterach...

Odnośnik do komentarza

Ekipa podróżników dotarła do Druskiennik. Spędzili czas po podróży taplając się w basenach aquaparku..Jutro mają w planach Wilno !scooter !scooter

Ps. Pozdrowienia dla całej ekipy !piwko !piwko

Odnośnik do komentarza

Po wielu dniach przygotowań logistyczno-technicznych nadszedł w końcu dzień wyjazdu do naszych sąsiadów, na Litwę. Mieliśmy jechac w sześc maszyn 2oo i 1 x 4oo - wóz techniczny (z dziecmi na pokładzię, he he)

20120503_111900.jpg

Dokładnie około 11:30 ruszyliśmy

20120503_111945.jpg

Około 10km dalej, w miejscowości Stary Folwark pożegnaliśmy się z Rudym56, który nas odprowadził na rogatki swoim lanserskim pomarańczowym kabrio, a następnie powrócił do Suwałk. My ruszyliśmy dalej, w stronę granicy

20120503_114636.jpg

Dokładnie na samym przejściu granicznym w Ogrodnikach znów krótki przystanek - czekamy na dwóch kolegów z Białegostoku

20120503_124518.jpg

Częśc z nas ma okazję aby dopiąc sakwy :)

20120503_124125.jpg

...inni rozkoszują się letnią pogodą w maju...

20120503_123947.jpg

...a jak się okazało jedna maszyna wymagała również naprawy - odpadł 1 kierunek, zawisł na kablach - taśma okazuje się przydatna w każdej podróży, nawet najkrótszej

20120503_125828.jpg

Wreszcie usłyszeliśmy basowy gang i pojawili się kolejno Grzesiek na DragStar 1100

20120503_124600.jpg

a potem Marek - znany części Burgmaniaków z wycieczki po augustowszczyźnie (jego Valkiria pali już jak ta lala !YES ). Oczywiście powitaliśmy ich prawie chlebem i solą, przyodziani w stosowne stroje :D

20120503_124646.jpg

Podróż po drogach litewskich przebiegła bez niespodzianek w pełnym słońcu. Zajechaliśmy na początek do całorocznego, krytego stoku narciarskiego. Nie chcieliśmy wprawdzie jeździc na nartach, ale fotkę przy wyciągu chcieliśmy zrobic. A jakże - specjalną windą wjechaliśmy na górę i tu ... niespodzianka - wejście na taras widokowy, żeby tylko popatrzec kosztuje - 15 LTL (ok 17 PLN)/ głowę whist:o . Wolę już kupic bilet i pozjeżdżac

P5032841.JPG

Aby poprawic sobie nastrój zatrzymaliśmy się, już w samym centru Druskiennik, na pyszny litewski obiad. Danie pierwsze: chłodnik, piwo BEZALKOHOLOWE

P5032858.JPG

danie drugie: placki ziemniaczane, ze śmietaną oczywiście, oraz niespodzianką...

P5032861.JPG

...nadziewane mięsem. Bardzo smaczne :P

P5032862.JPG

EDIT: trochę wolno mi idzie to wklejanie ale wkrótce wrzucę resztę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Boochos a to zesmy sie mijali po drodze . Ja wjechalem na Litwe 2 maja i nocowalismy w Trokach. 3 maja moja ekipa ruszyla do Wilna a ja pozwiedzalem troche okoliczne drogi i niemoglem sobie odpuscic najlepszych "stejków" w calym ulkadzie warszawskim w miescie Alytus :) .Potem bylismy dwa dni na Wigrach i spalismy u kamedolow a potem pojechalismy jeszcze mazurskimi winklami do Sw.Lipki tam pare kilometrow dalej spalismy i w niedziele wrocilem.A w drodze bylem juz od soboty,przez Warszawke do Kodynia i dalej wschodnia sciana docelowo wlasnie do Wilna :P .U mnie na jedno maxi przypadalo 16 motocykli ale beverly 500 w w kasze nieda sobie dmuchac i efekt byl taki ze pare osob sie na mnie "poobrazalo" ze za szybko jade whist .Generalnie !scooter spisal sie very o.k ,wszystko tak jak w burgmanowym tescie z wyjatkiem jednej rzeczy,udalo mi sie przytrzec prawy podnózek na mazurskich winklach :D

Pozatym to pieknie tam Boochos u Was na wschodzie ,jeszcze niemoge dojsc do siebie ,zawsze jak tam jestem nie moge sie doczekac powrotu na wschod,pozazdrocic spokoju,widoku i wogole wszystkiego !OKK

pozdr

p.s sorki ze sie tak podpiolem pod temat :o

Odnośnik do komentarza

Boochos a to zesmy sie mijali po drodze . Ja wjechalem na Litwe 2 maja i nocowalismy w Trokach. 3 maja moja ekipa ruszyla do Wilna a ja pozwiedzalem troche okoliczne drogi i niemoglem sobie odpuscic najlepszych "stejków" w calym ulkadzie warszawskim w miescie Alytus(...)

Pozatym to pieknie tam Boochos u Was na wschodzie...

- rzeczywiście jeżdziliśmy obok siebie - może się nawet mijaliśmy, ja widziałem bardzo wielu motocyklistów po drodze...

- co to są "stejki"?

- przez grzecznośc - nie zaprzeczę - rzeczywiście pięknie u nas... :)

Druga częśc relacji:

Bardzo ciekawą informację dostrzegłem w wc, w restauracji, chyba mają niskie ciśnienie w kanalizacji lub rury wąskie :lol:

P5032863.JPG

Po obiedzie dwóch kolegów wróciło do Polski, a my, w Druskiennikach zameldowaliśmy się w hotelu *** "De Lita" - 42 euro/pokój 2-osobowy, ze śniadaniem - dodatkowo dla gości miał zniżkę na wejście do kompleksu basenowego - 10%.

P5042922.JPG

W tym samym hotelu spotkaliśmy dwóch bikerów z 3-miasta na MOTO-GUZZI -też lecieli wgłąb Litwy, ale zamieniliśmy tylko parę zdań.Na parkingu przed hotelem, przez parę godzin stało pięc moto na polskich blachach + 1 MAXI :), ale gdy oni ruszyli - zostały tylko 4 maszyny20120503_165944.jpg

Oczywiście skorzystaliśmy ze zniżki na baseny i sauny (szkoda że nie wpuszczają tam z aparatem whist ). Generalnie - polecam ten kompleks: oprócz aquaparku posiada 18 różnych saun ze strefą dla naturystów - przy czym tekstylni mogą tam pozostawac w strojach...

20120503_181855.jpg

Następnego dnia skorzystaliśmy z pięknego słoneczka i pojechaliśmy nad samiuśki Niemen ("Dziwny jest ten świat") - na spacer, krótką sesję foto i zobaczyc co ta Orzeszkowa widziała tam - "Nad Niemnem"

P5042880.JPGP5042878.JPG

w pewnym momencie myśleliśmy, że jesteśmy w Holandii, krainie tulipanów...

P5042905.JPG

Droga do Wilna, jak wszystkie drogi na Litwie, okazała się tak równa, prosta i bez kolein, że aż nudna. Dla rozrywki musieliśmy zrobic break na leśnym parkingu, mimo, że dystans nie był oszałamiający

P5042929.JPG

W Wilnie, na skrzyżowaniu spotkaliśmy Burka 400 k2, na czerwonym spytałem czy słyszał o Burgmanii i powiedziałem, by zajrzał na nasze forum

P5042950.JPG

Wilno - około 500tysięczne miasto z piękną starówką - w całej swej historii było naprzemiennie - litewskie, polskie, radzieckie... teraz znów jest litewskie, ale czuc tu mieszaninę narodowości i religii.

P5042964.JPG

P5042967.JPG

Trafiliśmy tu zresztą na "Dzień Europy" - były różne stoiska z potrawami charakterystycznymi dla krajów europejskich, jako, że kuchnię litewską mieliśmy w knajpach, więc zafundowaliśmy sobie coś ostrzejszego

P5042974.JPGP5042978.JPG

oczywiście ślady Polskości widoczne są na każdym kroku

P5043024.JPG

Wileńczycy muszą by bardzo odważnymi ludźmi skoro tego typu reklamy "zachęcają" ich do korzystania z różnych usług...

P5043026.JPG

P5043030.JPG

Wilno - miasto wąskich uliczek

P5043006.JPGP5043013.JPG

Ostra Brama - jedno z ważniejszych miejsc dla katolików

P5053072.JPG

Ostra Brama - miejsce pracy dla żebraków

P5053077.JPG

Ostra Brama - widok na starówkę

P5053086.JPG

Panorama Wilna z wieży Giedymina - nowe miasto...

P5043040.JPG

...stare miasto

P5043045.JPG

Zamek w Trokach pod Wilnem

P5053106.JPG

Tu każda chata rybacka jest zabytkiem...

20120505_154048.jpg

...oznakowanym specjalną, jakże ważną informacją turystyczną :lol:

20120505_153929.jpg

powrót w stronę polskiej granicy

P5053144.JPG

Majówka bardzo udana, słońce, zero deszczu. Piękne okolice i drogi. Skuter spisał się na medal.

Polecam Litwę wszystkim motocyklistom, mamy plan, by odwiedzic jej częśc nadbałtycką...zapraszam

Odnośnik do komentarza

Jarek, w takim razie mam ideę-musimy tam się wybrać w któryś weekend! Będziemy w kontakcie-nie jest to daleko, w sam raz na jeden dzień. Madej-daj proszę bliższy namiar gdzie te steki... Alytus to chyba nie metropolia?- powinniśmy znaleźć knajpe-po Twoich instrukcjach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...