Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Malaguti Spidermax gt 500


Bobas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie,

ze względu na duże gabaryty i wygodną pozycję dla dryblasów zastanawiam się nad zakupem Malaguti Spidermax 500.

Zalety flagowego silnika już znam, bo śmigałem na Piaggio X9 500.

Czy macie jakieś doświadczenia z tym stosunkowo mało popularnym modelem ?

Jak jego niezawodność, prowadzenie, prędkości, dostępność części zamiennych itp.

Będę wdzięczny jak podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Myślę, że Paździoch grupa UĆ będzie miał w tym temacie coś do powiedzenia.

A tak poza tym... pierwsza z brzegu (mocno archiwalna) lektura...

Ps. A tak w ogóle to chyba Malaguti ogłosiło bankructwo !w00t

Odnośnik do komentarza

No ma dużo miejsca(na twoje nogi) , ale to ma chyba jeden garnek nie?

Racja, jest tam jeden garnek.

Podoba mi się jego wielkość.

Chciałbym skutera wielkości Gold Winga !YES

Co do wyglądu to rzeczywiście nie jest może najpiękniejszy, ale coś mnie w nim urzeka ;)

To chyba właśnie jego gabaryty.

Porównywałem na Burgmanii Spider-a do Burgmana.

Zawsze myślałem, że KRÓL jest największy, a tu wielkie zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza

Mam w przyszłości zamiar również zmienić mojego Madisona, na coś nowszego, tudzież większego. Również zastanawiałem się nad Spidermaxem. Mało jest opisów, czy filmików na YT ukazujących ten skuter, jednak na wyjątkowy urokliwy (dla mnie) wygląd jestem nim poważnie zainteresowany. W moich zamierzaniach on albo Kymco. Wszystko zależy jak potoczą się moje perypetie finansowe. Druga sprawa, że na samym Allegro tylko znalazłem 3 sztuki, więc za wielkiego wyboru nie ma, szkoda :clapping:

Odnośnik do komentarza

Masz rację.

Każdy z naszych skuterów ma jakieś wady.

W tym przypadku to brak możliwości wyciągnięcia( wyprostowania ) nóg i niezbyt dobre prowadzenie w szybkich ostrych łukach.

Ja jednak zaryzykuję i na wiosnę przesiadam się na Spidermaxa GT 500 !OKK !scooter

Odnośnik do komentarza

Wziął i wyciągnął kopyta :lol:

a nie lepiej zastanowić się nad Aprilką Atlantic 500 ??? Są gmole do zamontowania spacerówek, pozycja ta sama, schowek ciut mniejszy (ale nie wiele) i silnikowo podobnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dawaj, dawaj :lol: . Ekonomia to nie wszystko !OKK , gdyby tak było, sam nigdy nie kupiłbym kilku pojazdów...

PS. A kilka fotek i mały teścik Spidermaxa na stronę główną też się przyda !OKK .

Odnośnik do komentarza

Tak próbuje znaleźć informacje, czy Spidermaxie montowany był (jest) ABS?

Oglądając oficjalną stronę (włoską) nie ma tam o tym informacji. Najprawdopodobniej nie jest on montowany. Ale może w wcześniejszych modelach był?

Zauważyłem jednak na stronce, że jest możliwość zakupu ślicznego białego (Bianco avorio), a u dealera w Polsce tylko srebrnego lub tytanowego.

Odnośnik do komentarza

A. Aprilia Atlantic jest znacznie mniejsza.

Z tym * wyciąganiem kopyt* to dam radę jak i dałem na biegowcach.

B. ABS nie był niestety nigdy montowany w Spidermaxie. Jest zintegrowany system hamulców.

C. Bigu,po zakupie sprzętu chętnie zrobię jakieś testy na potrzeby naszego Forum.

D. Bankructwem Malaguti na pewno przejmuje się właściciel firmy. Dla mnie nie ma to większego znaczenia.

Spidermaxa można kupić za nieduże pieniądze, a dostępność części na rynku będzie na pewno jeszcze przez wiele lat.

Mam nadzieję, że następca mojego Burgmana będzie sprawował się co najmniej tak dobrze jak jego poprzednik !YES

A i ten jeden garnek mnie też już nie przeraża. Dźwięk singla bardzo mi się podoba, a od mrowienia w kierownicy jeszcze nikt nie umarł :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bobas, ode mnie masz reputka!

Wiesz za co?

Za to, że nie pękasz i lubisz ruchy w garażu... !OKK

Rozumiem Cię... !TAZ

Odnośnik do komentarza

Dźwięk singla bardzo mi się podoba, a od mrowienia w kierownicy jeszcze nikt nie umarł :)

Mrowienie na kierownicy jest nawet milutkie, czego doświadczam sam, co prawda na boxerze, ale efekt całkiem,całkiem :)

Odnośnik do komentarza

Swego czasu w Szczecinie spotkaliśmy użytkownika takowego skutera. Podsumowując, był (jest) z niego baaardzo zadowolony, wymieniał same plusy. Reszcie też się podobał !OK To co mnie mocno zaskoczyło: Ale ma wielki tył :) Aaaa i wielkie koła, co wg użytkownika jest duuużym plusem !OKK

IMGP2722.JPG

IMGP2721.JPG

IMGP2723.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wiem że na wiosnę Paździoch będzie sprzedawał swojego. A swoją drogą zrobiłem z Paździochem kilka ładnych tys. km. I nic zupełnie nic. Maszyna jego lata bez większych problemów.A na pewno się wyróżnia. Myślę że kontakt z Jackiem przybliży ci wiedzę na temat tego skutera. Pozdrawiam.

Mój link

Odnośnik do komentarza

Dla zainteresowanych Spidermaxem: http://malaguti-spidermax.blogspot.com/

Autor ma bardzo pozytywne wrażenia po 3 latach użytkowania.

Może ten link się komuś przyda.

Skuter ciekawy (te duże koła i duży schowek) ale wizualnie jakoś ciężko byłoby mi się przełamać do zakupu.

Ale może to tylko kwestia jazdy próbnej :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bobas, a myślisz o RS czy GT? Różnice są w sumie niezbyt wielkie, ale RS ma trochę większą pojemność i moc. Tu o RS, a tu o GT.

Z zewnątrz RS jest trochę ładniejszy według mnie (światła tylne i przód).

RS

29757_0_1_4_spidermax%20rs500_Image%20credits%20-%20Malaguti.jpg

GT

29806_0_2_4_spidermax%20gt500_Image%20credits%20-%20Malaguti.jpgI do tego jest praktyczny.

malaguti+spidermax+holds+9+six+pac.jpg

spider+booze2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...