Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Musze się Wam pochwalić, że nabyłem tydzień temu (21 styczeń) zimow? wersję Burgmana 650A...

Jest dwuosobowy, ma automatyczn?-sekwencyjn? skrzynię biegów, ma ABS, jest również czarny, ma podobn? moc 55KM, podobn? pojemno?ć 600ccm, a dodatkowo ma turbinkę, ogrzewanie i dach.

Teraz już zima nie straszna... :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hahaha Jarek się jeszcze tylko nie pochwalił, że opanował w 100% forum smarta :) hehehe obserwuję tamtejsze forum i co? nieco? wiem :) ...

(Kolega Max z Tarnowskich Gór się kłania :) )...

Ciekawy byłem kiedy TUTAJ się Qwaki pochwali i w końcu się udało...

Gratulacje sprzęcika...I do zobaczenia na trasie :) ... :)

Pozdrówka, Kuba :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Hehe... wiedziałem już po kilku pierwszych zwrotach, że chodzi tutaj o małego Smarkacza :)

Ja całkiem niedawno też miałem Smarta ForTwo w full wersji (szklany dach, klima, dodatkowe zegary, halogeny, alu).

Nawet udało mi się zorganizować małe spotkanko użytkowników Smart Klubu w Warszawie...

No to i ja zapodam kilka fotek mojego ex maleństwa :)

a6znvud8aubr84p2.jpg

v7id92s7swtla7z9.jpg

qdgy0x5ac61yoykn.jpg

... oraz jedna fotka ze spotkania w dawnym Route66 :)

z5iqp6ee9qkxoe6i.jpg

Ogólnie samochodzik ma co? co przyci?ga do niego (przynajmniej mnie) ale wiele razy słyszałem, że kupno Smarta jest totaln? bzdur?...

No cóż... o maxi- skuterach też tak niektórzy mówi? ale my wiemy swoje :)

Jedno co było dla mnie trudne do zaakceptowania w Smarkaczu to jazda po naszych dziurawych drogach :)

Nawet mój wyrozumiały kręgosłup momentami mówił "pas" :)

Gratuluje Qwaki zakupu nowej zabawki :)

Odnośnik do komentarza

Dziury to jedno, a drugie to dosyc wygorowane koszty serwisu, jakby nie spojrzec malego smarka :) . No i jego niezawodnosc pozostawia wiele do zyczenia. Od razu mowie, ze jest to wiedza wyczytana z kilku niemieckich testow, gdzie jedynym + pozostala wlasciwie porecznosc w miescie. Sam zastanawialem sie kiedys nad tym pojazdem, ale po "przestudiowaniu" dostepnych materialow, dalem sobie na luz.

Gratuluje zimowego zastepcy burgmana :) , na pewno jest ciekawy stylistycznie.

Odnośnik do komentarza

To jednak jezdzi troche cywilnych wersji w Polsce... glownie widac jednak reklamowe vel firmowki...

Serwis w Mercedesie nigdy nie byl i nie bedzie tani, moze to tez owocuje niska poplarnoscia u nas tego cacka :) bo niepowiem ze ciekawa alternatywa na miasto na zime :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dziury to jedno, a drugie to dosyc wygorowane koszty serwisu, jakby nie spojrzec malego smarka :) . No i jego niezawodnosc pozostawia wiele do zyczenia.

Je?li już zaczeli?my na naszym forum temat Smarta to poci?gnę to dalej.

Bigu... masz sporo racji.

W moim co prawda nic wielkiego nie padło (choć miałem małe problemy) jednak największ? wad? smarta jest mała trwało?ć silnika.

Jednym z powodów jest mocno "wyżyłowana" praca silnika, która głównie poprzez turbinę daje jako takie osi?gi ForTwo.

Niestety silniki, które dojeżdżaj? 100 tkm bez remontu s? wielk? rzadko?ci? a głównym problemem jaki się pojawia jest spora konsumpcja oleju jak też bardzo częsta przypadło?ć, która objawia się ułamaniem zaworu wydechowego co prowadzi momentalnie do "motor total schaden" !

Innym powodem do narzekań s? nieszczelno?ci w obrębie drzwi kiedy pada deszcz lub myjemy samochód na myjce ci?nieniowej (drzwi nie maj? ramek). Małe szybki w tylnych słupkach także wykazuj? się miern? szczelno?ci? a w pierwszych modelach (lata 1998- 2001) bardzo często po deszczu w bagażniku mamy powódĽ (sam tego do?wiadczyłem). Na szcze?cie usunięcie tej ostatniej usterki nie jest trudne ale zabawy z wycinaniem i wklejaniem na nowo szybek nie unikniemy :)

Domorosłe serwisy w Polsce narzekaj? na serwisowanie Smarta bo żeby np wymienić swiece zapłonowe, te od strony kabiny pasażerskiej (smart ma układ 2 ?wiece na cylinder) to trzeba się naprawdę ostro napocić. Każda inna czynno?ć jak np. wymiana rozrusznika wi?że się z opuszczaniem silnika (mi wła?nie padł rozrusznik a samochodu na pych się nie odpali :) ).

Ogólnie do tego samochodu nikt się nie chce dotykać bo i nikt poza serwisem Mercedesa nie ma o nim zielonego pojęcia. Na szczęscie w Wawie jest kilka serwisów, które s? w stanie naprawiać Smarty ForTwo i nie s? to autoryzowane serwisy Daimler Chrysler ale jest ich dosłownie kilka a do tanich też nie należ? :)

Mimo wszystko Smart jest dla mnie super autkiem, które mimo swoich wad można pokochać... Jak to mówi?- Nie ma róży bez kolców :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to i ja dorzucę:

Kupiłem Smarcika(2001) w Garwolinie, sprowadzony ze Szwajcarii, gotowy do rejestracji, przywieziony na lawecie pod dom w Lublinie. Zarejestrowałem i ruszyłem na pierwsz? przejażdżkę do firmy(9km). Po kilku kilometrach kontrolka ładowania zapala się. Nie gasz?c silnika, a jedynie ?wiatła dojechałem do firmy i wprowadziłem Smarcika do serwisu SUZUKI, a od 23stycznia również serwisu SMARTa. Moi mechanicy ochoczo zabrali się do pracy - alternator(włoski) nie dawał przepisowych 13,5-14,4V więc został wyjęty(bez opuszczania silnika :) ).

Zerkneli?my na szczotki-O'K, więc do serwisu Boscha gdzie wymienili mostek(diody prostownicze) i sprawdzili na stole - już jest 14,4V. Wkładamy więc pr?dodajka na swoje miejsce, podł?czamy i.... nadal nie ma ładowania. Telefony do serwisów smarta w Polsce z pro?b? o schemat instalacji-wszędzie tajne/poufne.

Wzywamy więc naszego zaprzyjaĽnionego inż. elektryka, dwie godziny prócia wi?zek elektrycznych, diagnoza, zmiana poł?czeń i ładowanie jest!!! Kto? w Garwolinie zaopiekaował się elektryk? tak by gasła kontrolka i był pewnie z siebie dumny-kontrolka gasła po uruchomieniu, a ładowania nie było.

Reasumuj?c: ładowanie jest, zimóweczki od pi?tku również założone, płyny ustrojowe wymienione, poduszka silnika dokręcona, zatankowany do pełna(po zapaleniu rezerwy weszło co? koło 15litrów) i jeżdżę :) czekaj?c na wiosnę. Narazie sprawdziłem go do 120km/h, trzyma sie drogi, a przyspieszenie zadawalaj?ce, w mie?cie-ze ?wiateł idę pierwszy :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Jarku, przecież z Ciebie jest "kawał chłopa", jak Ty .............. ?

Jurku! Przecież to jest sportowy, dwuosobowy minimercedes!!!! i miejsce dla kierowcy(190cm), oraz pasażera jest aż w nadmiarze-proste ręce do kierownicy i prawie proste nogi, ponadto w bagażniku mie?ci się 6 (sze?ć) zgrzewek piwa nie zasłaniaj?c widoku wstecznego lusterka. Tak więc jest on tak samo pakowny jak Burgman 650A :)

Odnośnik do komentarza

W jakim? te?cie(TVN turbo) widziałem jak chwalili smarta za badzo bezpieczna klatkę gwarantruj?c? całe nogi przy zderzeniu.

Był tylko mały mankament nogi bed? całe, ale i tak się nie przeżyje bo przy powstałych przeci?żeniach jest małe przwdopodobieństwo wyj?cia cało <_< (obrażenia wewnętrzne).

Takie zachowanie powodowane jest brakiem stref zgniotu niweluj?cych silę uderzenia. :unsure:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

a WY to od razu o zderzeniach czołowych...

Jako? szczę?liwie jeĽdziłem Trabantem(również do Włoch-Neapol, Rzym), Daci?, Star 20, Mercem 123, Teraz Ford Aerostar i Explorer, oraz wspomniany SMARTcik nie wspominaj?c o jedno?ladach od 35lat: Romet-Pegaz, Jawka 50, Simson 50, MZ250ETZ, Honda CB900, Yamaha 650Seca, wiele róznych marek i pojemno?ci na krótki czas lub testy, obecnie drugi B650 i jeszcze nigdy nie korzystałem z usług chirurga a i gipsu nigdy nie potrzebowałem.

Leżakowowanie na jedno?ladzie owszem(piach, żaba, bocian) ale tylko obtarcia.

Dachowanie samochodem owszem, ale odwrócili?my na koła i pojechałem dalej <_<

Tak więc my?l?ca-przewiduj?ca głowa jest najlepsz? poduszk? powietrzn? i klatk? bezpieczeństwa. Tego ucze teraz swoje dzieci przed otrzymaniem ich pierwszego prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza

Witam,

swojego czasu miałem okazję prowadzić parę razy smarta i auto jest rewelacja!

szybkie, zwrotne i niesamowite w parkowaniu

jedynym minusem jest tylna szyba, która jest tak blisko...

jak kto? chce lookn?ć to s? zdjęcia smarta (brabus) , którego posiadał mój s?siad

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Qw@ki ja tak tylko w kwesti bezpieczeństwa, że smarcik jest lepszy od wielu większych kolegów.

A o zderzeniach to zapomnij !YES , od nich jak najdalej.

Czego tobie i wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...